Obserwuj nas

Górnik Zabrze

Aleksander Paluszek odchodzi z Górnika Zabrze (perspektywa zabrzańska)

Wszystko zostało już oficjalnie potwierdzone i z Górnikiem Zabrze pożegnał się Aleksander Paluszek. Olek przeszedł na zasadzie transferu definitywnego do ligowego rywala – Śląska Wrocław. Kontrakt będzie ważny do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o dodatkowe dwanaście miesięcy. Jak na razie nie znamy kwoty transferu.

Czas spędzony w Górniku 

W zespole Górnika Paluszek spędził 4 lata, występując w 35 spotkaniach, podczas których zdobył 4 bramki i zaliczył jedną asystę. W międzyczasie był wypożyczony do FK Pohronie i Skry Częstochowa. Powrót z wypożyczenia był dla niego bardzo dobrym okresem w Górniku. Zdobył nagrodę dla najlepszego Młodzieżowca Sierpnia PKO BP Ekstraklasy. W minionym sezonie Paluszek zagrał w 17 meczach Ekstraklasy, jednak od początku 2023 roku stał się jedynie rezerwowym, co w dużej mierze zaprocentowało powrotem do klubu, z którego przychodził do Górnika.

Subiektywna ocena  

Paluszek w Górniku nie był wyśmienity w defensywie. Nie wyglądało to bardzo dobrze, ale trzymał jakiś tam poziom. Niedostatki w obronie, nadrabiał w ofensywie. Chociaż trzeba pamiętać, że zawodników grających na środku obrony rozlicza się bardziej za grę w tyłach.
Aleksander Paluszek to wychowanek akademii Śląska Wrocław. W najstarszej juniorskiej drużynie do lat 19 zagrał 27 meczów, w której zdobył 10 bramek w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Wraz z kolegami udało im się sięgnąć po wicemistrzostwo Polski juniorów. Był wtedy łakomym kąskiem na rynku transferowym i chciało go dużo zespołów.

Podsumowanie

Moim zdaniem Górnik może żałować odejścia Paluszka z Górnika. 22-latek mógł zostać na jeszcze jeden sezon w klubie i pokazać, że zasługuje na więcej szans. Na pewno pokazałby się lepiej w pierwszych meczach niż Kryspin Szcześniak. Szkoda też, żeby Olek miał być rezerwowym i miał stopować swój rozwój, skoro Urban nie był jego fanem. Podsumowując, odejście z Górnika może wyjść na lepsze samemu piłkarzowi.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Górnik Zabrze