Obserwuj nas

Rozgrywki

Śląsk Wrocław pozyskuje nowego obrońcę – Aleksandra Paluszka

Aleksander Paluszek wraca po czterech latach do klubu, w którym stawiał pierwsze kroki w zawodowej karierze. Defensor związał się ze Śląskiem dwuletnią umową. 

Wypożyczenia i duży progres

Przed odejściem do Górnika Zabrze, Aleksander głównie występował w Centralnej Lidze Juniorów czyli w rozgrywkach dla zawodników do lat 19. W 2019 roku po odejściu na Śląsk nie zapowiadało się, że kariera zawodnika potoczy się w dobrym kierunku. Otrzymywał mało szans w barwach 14-krotnego mistrza kraju. Był wypożyczany do słowackiego KF Pohronie i pierwszoligowej Skry Częstochowa. Przełom nastąpił dopiero w poprzednim sezonie, kiedy zaraz po powrocie do Górnika dostał szansę w PKO BP Ekstraklasie.

W sierpniu Paluszek trafił do bramki w pojedynkach z Rakowem Częstochowa i Legią Warszawa imponując umiejętnościami ustawienia się w polu karnym przeciwnika. Został także wybrany młodzieżowcem sierpnia. Aleksander Paluszek niewątpliwie będzie wartością dodaną do kadry Jacka Magiery i wprowadzi większą rywalizację na pozycji stopera.

Data debiutu?

Jak wspominałem zawodnik nie wystąpił jeszcze w drużynie seniorów Śląska. Pierwszą szansą na zaprezentowanie swoich umiejętności Paluszek może dostać w wyjazdowym pojedynku z Stalą Mielec. Mecz trzeciej kolejki z Pogonią Szczecin prawdopodobnie zostanie przeniesiony na inny termin w związku z grą Portowców w europejskich pucharach.

fot. Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl

Jestem z Wrocławia i kibicuje swojej lokalnej drużynie. Piłką interesuje się od 7 roku życia czyli mundialu w RPA z 2010 roku. Pamiętam także zwycięstwo Śląska w Ekstraklasie w 2012 roku. Z klubem na dobre i na złe.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Rozgrywki