Obserwuj nas

Pogoń Szczecin

Awans Pogoni przełoży się na pauzę w lidze

Pogoń Szczecin poinformowała o złożeniu wniosku do Departamentu Logistyki Rozgrywek o przełożeniu meczu 3.kolejki Ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław. Wniosek zostanie wdrożony w życie po awansie Portowców do kolejne rundy eliminacji ligi konferencji Europy. Na ten moment nie znamy jeszcze nowego terminu meczu Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław.

Dobry początek Pogoni Szczecin 

W dwóch kolejkach Pogoń odniosła dwa zwycięstwa. Najpierw pokonała na wyjeździe Wartę Poznań (1:0), a następnie na własnym stadionie – Widzew Łódź (2:1). Jej piłkarze chcą walczyć o jak najwyższą lokatę w Ekstraklasie oraz dojść jak najdalej to tylko możliwe w zmaganiach Ligi Konferencji Europy.

Możliwość przełożenia meczów 

Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Ekstraklasie zespoły występujące w pucharach mają możliwość przełożenia swoich meczów ligowych (limit 2 mecze). Zespół może przełożyć jedno spotkanie ligowe w pierwszych 3 meczach rundy eliminacji oraz jeden w fazie play-off.

Teoretycznie więc zmiana terminu nie jest jeszcze przesądzona, ale w praktyce raczej na pewno do niej dojdzie. Ekipa Jensa Gustafssona wygrała bowiem na wyjeździe z Linfield FC aż 5:2. Jeśli Pogoni uda pokonać się swoich rywali, to ich następnym przeciwnikiem będzie zwycięzca z pary Gent – Zilina. Bardzo prawdopodobne, że zmierzą z belgijskim zespołem, który wygrał mecz u siebie aż 5:1.

Pucharowicze już skorzystali z przełożenia meczów 

Na ten moment Legia i Raków wykorzystały okazję przełożenia swoich spotkań, żeby móc lepiej przygotować się na zmagania w Europie. Legia przełożyła mecz 2. kolejki ekstraklasy z Cracovią, natomiast Raków przełożył drugi mecz ligowy z Koroną Kielce.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Pogoń Szczecin