Obserwuj nas

Cracovia

Zapowiedź meczu Radomiak Radom – Cracovia

Już w tę sobotę o godzinie 20:00 w Radomiu odbędzie się mecz miejscowego Radomiaka z Cracovią. Oba zespoły sezon rozpoczęły dość „remisowo”. Zieloni raz wygrali i raz przegrali, a Pasy, które rozegrały tylko jeden mecz, musiały podzielić się punktami ze Stalą Mielec.

Bilans historyczny

Na 21 rozegranych spotkań obu ekip 10 wygrała drużyna z Krakowa, 5 meczów wygrali radomianinie, a 6 razy starcia kończyły się remisami. Od kiedy Radomiak wrócił do Ekstraklasy, czyli od roku 2021, statystyki prezentują się dla nich jeszcze gorzej. Na 4 mecze wygrali tylko raz, a pozostałe 3 spotkania wygrała drużyna ze stadionu imienia Józefa Piłsudskiego.

Na korzyść Radomiaka przemawiać może jednak to, że w zdecydowanej większości meczów ligowych rozgrywanych na własnym terenie wygrywa, bowiem na 7 takich spotkań Zieloni przegrali i remisowali tylko raz, a wygrali aż 5 razy.

„Stabilizacja”, czyli czego się spodziewać po Cracovii

Jacek Zieliński prowadzi Cracovię od prawie dwóch lat. Podczas tego okresu, Pasy stawiały na defensywę i nie powinno się to zmienić. Potwierdził to zresztą sam szkoleniowiec drużyny z Krakowa na konferencji prasowej przed meczem ze Stalą Mielec. Według byłego trenera Arki Gdynia, atutem jego zespołu powinna być także stabilizacja.

Jeśli chodzi o wnioski po meczu ze Stalą, to można wyciągnąć dwa główne. Pierwszy to docenienie siły lewego skrzydła (dwie bramki po strzałach z dystansu z tej flanki oraz dwie groźne sytuacje po kontrach autorstwa Benjamina Kallmana). Drugi – łatwość do zdobywania bramek po podaniach za linię obrony (obie bramki Stali padły po takich zagraniach).

Potencjalny czarny koń, czyli ambitny Radomiak

Według wielu ekspertów drużyna z Radomia może być rewelacją sezonu. Do tej pory Radomiak wygrał ze słabym Górnikiem oraz przegrał z mocnym Lechem. Tak więc jeśli Zieloni chcą udowodnić że faktycznie są poważnym kandydatem do miana „czarnego konia”, muszą wygrać z ambitnym zespołem Jacka Zielińskiego.

W pierwszym meczu z Górnikiem, Radomiak zdominował Trójkolorowych. Największe spustoszenie siały strzały z dystansu, mimo tego że jedyne dwie bramki dla drużyny Constantina Gâlcy padły z niewielkiej odległości. Drugi mecz po raz kolejny udowodnił, że zawodnicy Radomiaka dysponują świetnymi strzałami z dystansu, jednak zabrakło trochę szczęścia. W meczu z popularnym Kolejorzem, obrońcy Zielonych niezbyt sobie radzili ze wrzutkami oraz kontratakami.

Problemy kadrowe

Radomiak od 15 kwietnia tego roku musiał sobie radzić bez Francisco Ramosa, który kontuzje odniósł, nomen omen, z Cracovią. Pasy nie będą mogły z kolei skorzystać z Davida Jablonsky’ego, Mathiasa Rasmussena, Otara Kakabadze i Jakuba Myszora.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Cracovia