Obserwuj nas

Transfery

Mateusz Skoczylas odchodzi do Milanu

Potwierdziła się transferowa bomba, o której mówiło się już od zeszłego tygodnia. Z akademii Zagłębia Lubin do AC Milan przenosi się 16-letni zawodnik – Mateusz Skoczylas. 

Kolejny talent sprzedany za poważne pieniądze

Nowy nabytek włoskiego giganta pochodzi z Rzeszowa. Przygodę z piłką rozpoczął w zespole o nazwie Grunwald Budziwój, gdzie występował przez półtora sezonu. Następnie został zauważony przez jeden z dwóch największych klubów ze stolicy województwa podkarpackiego. Mowa o Stali Rzeszów, w której również występował przez półtora roku, oczywiście w juniorach. Po udanym okresie na Podkarpaciu, młody ofensywny pomocnik przeniósł się do lubińskiej akademii, co miało być kolejnym krokiem w jego rozwijającej się piłkarskiej karierze.

W akademii Zagłębia Skoczylas bardzo szybko, bo już w wieku 16 lat, zaczął regularnie grać w Centralnej Lidze Juniorów do lat 19. W tychże rozgrywkach zaliczył w zeszłym sezonie jedenaście występów okraszonych pięcioma golami. Najbardziej jednak wyróżniał się na Mistrzostwach Europy do lat 17. W czterech rozegranych meczach na tym turnieju zanotował m.in dublet z Irlandią czy gola z Węgrami. Nowy sezon 23/24 rozpoczął od przygotowań z pierwszą drużyną ,,Miedziowych”, a także na stałe został włączony do kadry rezerw. Jednakże w 2. lidze zdążył rozegrać tylko kilkanaście minut w wyjazdowym starciu ze Stomilem Olsztyn. Teraz swoją karierę będzie kontynuować w młodzieżowych drużynach Milanu, w których występuje znany z Górnika Zabrze – Dariusz Stalmach.

Opinia na temat transferu

Kiedy zobaczyłem informację na temat tego transferu, to u mnie tak jak u większości pojawiło się lekkie zdziwienie. W końcu Skoczylas grał – jak na razie – tylko na poziomie juniorskim, więc wydawało mi się, że będzie próbował przebić się do pierwszej drużyny i później szukać możliwości wyjazdu za granicę. Aczkolwiek rozumiem też samego piłkarza, bo przecież tak wieli klub jak AC Milan musi działać na wyobraźnię. Nie wiemy czy taka szansa mogłaby jeszcze nadarzyć się w przyszłości, gdyby Mateusz został w Lubinie. Oczywiście, kiedy przypominamy sobie o innych Polakach, którzy byli w zespole z San Siro w podobnym wieku np. Salamon, Miśkiewicz – nie były to udane przygody. Mimo wszystko nie ma co od razu skreślać młodego chłopaka, który wcale nie musi podzielić losów wyżej wymienionych zawodników. Mateusz i jego otoczenie wykorzystali  zainteresowanie po udanym turnieju i pozostaje mu życzyć jak najlepiej, bo niewątpliwie potencjał posiada spory.

Z perspektywy klubu z Lubina to jest dobry deal. Zarobione miliona euro oraz niemały procent od kolejnego transferu robi wrażenie. No i oczywiście reklama akademii, która może sprawić, że skauci piłkarscy będą chętniej spoglądać w kierunku Lubina, ponieważ takich talentów jak Skoczylas nie trudno tam znaleźć.

Fot. Materiały prasowe Zagłębia Lubin

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Transfery