Kilka dni temu kadrę Cracovii zasilił Eneo Bitri. Stoper mający na koncie trzy występy w seniorskiej kadrze Albanii. Za chwilę drugim Albańczykiem w zespole Pasów może zostać Nazmi Gripshi. Odbyła się również gala tygodnika „Piłka Nożna”, na której poznaliśmy zwycięzców z poszczególnych kategorii. Nie obyło się bez kontrowersji, chociaż większość wyborów można określić mianem trafnych.
Zwycięzcy podczas plebiscytu
W siedmiu poszczególnych kategoriach pojawiły się po trzy nominowane osoby, które mają za sobą bardzo dobry rok w świecie polskiej piłki. Na gali znalazło się również miejsce na nagrodę dla drużyny roku. To tam pojawiło się najwięcej kontrowersji pod względem nominowanych. Sporo internautów oburzyło się także podczas wyboru najlepszego trenera ostatnich dwunastu miesięcy. W walce o to wyróżnienie wygrał Marek Papszun kosztem Macieja Skorży. Oto wszyscy zwycięzcy podczas tej gali:
Pierwszoligowiec Roku: Karol Czubak (Arka Gdynia)
Obcokrajowiec Roku: Josue (Legia Warszawa)
Ligowiec Roku: Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin)
Drużyna Roku: Raków Częstochowa (Mistrzostwo Polski oraz kwalifikacja do fazy grupowej Ligi Europy)
Piłkarka Roku: Ewa Pajor (VfL Wolfsburg)
Odkrycie Roku: Marcin Bułka (OGC Nice)
Trener Roku: Marek Papszun (były trener Rakowa Częstochowa)
Piłkarz Roku: Piotr Zieliński (SSC Napoli)
Zszokowanie wywołał brak Lecha Poznań w nominacjach na drużynę roku. Poza zwycięzcami z Częstochowy szanse na wygraną miała również Legia Warszawa oraz reprezentacja Polski do lat 17. Samo zwycięstwo Medalików da się jak najbardziej uzasadnić, gdyż zdobyli oni m.in. mistrzostwo kraju. Drużyna, która dostała się do ćwierćfinału Ligi Konferencji mimo wszystko powinna znaleźć się w gronie nominowanych.
Cracovia z kolejnym transferem?
Do tej pory w zimowym oknie transferowym zespół Jacka Zielińskiego zasiliło dwóch zawodników. Mowa oczywiście o Patryku Sokołowskim z Legii Warszawa oraz Eneo Bitrim z Valerengi. Kibice Pasów nieustannie narzekali na brak nowych twarzy w ofensywie. Za niedługo mogą się tam owe pojawić, gdyż blisko przenosin jest Nazmi Gripshi. 26-letni Albańczyk od ponad trzech lat jest zawodnikiem FC Ballkani. Aktualnie zalicza bardzo solidny sezon, bowiem w 14 spotkaniach kosowskiej ekstraklasy zdobył osiem bramek. Z pewnością przyczynił się również do awansu swojej drużyny do Ligi Konferencji. W kwalifikacjach wystąpił w sześciu meczach, podczas których strzelił trzy gole i dodał do tego również trzy asysty.
Przed Cracovią sporo pracy w nadchodzącej rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy. Podopieczni trenera Zielińskiego zajmują 13. miejsce w tabeli z dorobkiem 21 punktów. Pierwsze ligowe spotkanie rozegrają 10 lutego na swoim terenie. Do Krakowa wówczas zawita Radomiak, który od krakowian znajduje się trzy pozycje wyżej.
Mecze Legii w Lidze Konferencji nie tylko na TVP Sport
Niedawno otrzymaliśmy potwierdzenie, że oba spotkania warszawskiej Legii z Molde będziemy mogli oglądać na TVP Sport oraz stronie internetowej sport.tvp.pl. Nie skończyło się tylko na tym, ponieważ dwumecz będzie również transmitowany na antenie TVP 2. Zmagania Wojskowych w europejskich pucharach komentować będzie Jacek Laskowski.
Rundę wiosenną Legia zainauguruje na Stadionie Śląskim w piątkowy wieczór. Tym samym będzie to ostateczny sprawdzian przed pierwszym starciem z norweskim zespołem. Na mecz z Ruchem Chorzów bilet ma już ponad 24. tys. kibiców, a liczba wciąż rośnie.