Obserwuj nas

Ekstraklasa

#WERaport 20.03.24 – Cisza przed burzą

Środa nie należała do ciekawych dni. Jedyne, co nowego nam przyniosła, to dwie decyzje Komisji Ligi. Jedna z nich dotyczy Pawła Wszołka, a druga skandalicznej oprawy kibiców Cracovii. Gdy zaglądamy na zaplecze, to jest nawet gorzej. #WERaport, który teraz czytacie, światło dzienne ujrzał 21 marca. Tego samego dnia będzie miało miejsce długo wyczekiwanie starcie pomiędzy Polską a Estonią. 

Polska – Estonia tuż, tuż

Przepotężna, napakowana niczym kabanos Estonia z Konstantinem Wasiljewem na czele, przyjeżdża do Warszawy. Biało-Czerwona kadra wielokrotnie uczyła nas, że deprecjonować nie wolno nawet San Marino. Gdy zerkniemy w przeszłość, to ostatnie baraże, w których Polska brała udział, miały miejsce niemalże dwa lata temu. 24 marca pierwotnie naszym przeciwnikiem w półfinale o awans na Mundial w Katarze miała być Rosja. Z racji, iż na wschodzie wybuchła wojna, to Rosjanie w spotkaniu nie wystąpili, a Polska awansowała poprzez walkower. Drugą i zarazem ostatnią przeszkodą na drodze była Szwecja. Biało-Czerwoni zaś z Czesławem Michniewiczem, pokonali rywali ze Skandynawii wynikiem 2:0, co poskutkowało biletem do Kataru. A co było dalej, to już wszyscy wiemy.

Znacznie szerszą zapowiedź starcia z Estonią oraz całych baraży znajdziecie w innym tekście na naszej stronie (TUTAJ).

Wszołek zawieszony, Cracovia ukarana

Kilka dni temu Legia Warszawa pokonała na ul. Łazienkowskiej Piast Gliwice. Bezpośredni czerwony kartonik w trakcie tego spotkania obejrzał Paweł Wszołek. Wahadłowy Wojskowych dość brutalnie sfaulował Tomasza Mokwę. Komisja Ligi podjęła decyzję dotyczącą zawieszenia Legionisty. Będzie ono trwać nie jeden, a dwa mecze. 31-latka ominą zatem pojedynki z Jagiellonią Białystok i Górnikiem Zabrze. Dla zespołu Kosty Runjaicia jest to ogromne osłabienie. Zarówno zabrzanie oraz białostoczanie to wymagający przeciwnicy. Jeżeli warszawiacy nie zdołają przeciwko nim zapunktować, to sytuacja w stolicy będzie – łagodnie mówiąc – nieprzyjemna.

Drugą decyzją Komisji jest kara nałożona na Cracovię. Przyczyną jest ostatnia oprawa kibiców Pasów, która została zaprezentowała w meczu przeciwko Widzewowi Łódź. Przypominam, że przedstawiała ona umięśnionego mężczyznę w kominiarce, który w lewej ręce trzymał ściętą głowę. Przeprosiny ze strony klubu pojawiły się wręcz natychmiastowo. Nie zmieniło to faktu, że Pasy otrzymały karę w postaci 10 tysięcy złotych oraz zakaz wyjazdowy na mecz z Pogonią Szczecin, który odbędzie się 30 marca.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Ekstraklasa