Obserwuj nas

Ekstraklasa

#WERaport 04.04.24 – Cojocaru ściągnięty na stałe do Pogoni, zbliża się 27. kolejka Ekstraklasy

Czwartek to jedyny dzień pierwszego tygodnia kwietnia, w którym nie mieliśmy przyjemności obejrzeć Ekstraklasy, Fortuna 1 Ligi czy nawet Pucharu Polski. Po krótce zapowiemy najbliższy weekend oraz przedstawimy obsadę sędziowską nadchodzących meczów. Dodatkowo prezes Pogoni Szczecin zdradził, że Valentin Cojocaru zostanie ściągnięty na stałe do zespołu Portowców.

Zapowiedź i obsada sędziowska 27. kolejki

Pierwszy gwizdek, jaki usłyszymy podczas 27. kolejki PKO Ekstraklasy, będzie miał miejsce w Krakowie. Tam bowiem przyjedzie ŁKS, który pragnie szybko zapomnieć o wydarzeniach, które działy się na Podlasiu. Czekają nas dwa hity, które odbędą się w niedzielę. Pierwszy mecz, na który czeka najwięcej widzów, to pojedynek Lecha z Pogonią Szczecin. Drugim emocjonującym spotkaniem, które rozpocznie się później jest Legia kontra Jagiellonia.

Więcej o starciach zbliżającej się kolejki napisaliśmy (TUTAJ).

Poznaliśmy także obsadę sędziowską, którą przedstawiamy (TUTAJ).

Cojocaru przeniesie się do Szczecina na stałe

Valentin Cojocaru do Polski przyleciał na początku września minionego roku. Szybko stał się podstawowym golkiperem Pogoni, broniąc jej bramki co tydzień. Dobra dyspozycja 28-latka sprawia, że zalicza się on również do czołówki bramkarzy występujących obecnie w elicie. Wszystko fajnie, ale wciąż nie było wiadomo, czy Cojocaru rzeczywiście zostanie w Szczecinie na dłużej. Przybył tam przecież na zasadzie wypożyczenia z belgijskiego Leuven. Wątpliwości rozwiał prezes Portowców, Jarosław Mroczek, który w Canal+ Sport wyznał, że zamierza wykupić rumuńskiego golkipera.

O tej sprawie nieco więcej piszemy (TUTAJ).

Powiedzą, że młody i głupi. I zapewne mają racje, ale co go cechuje, to spore ambicje. Za życiowy cel obrał sobie zostać dziennikarzem i tego się trzyma. Po co komu wielkie mecze w Lidze Mistrzów, skoro można obejrzeć poniedziałkowe partidazo między Puszczą a Radomiakiem? Ponadto dzieciak z Gdańska, więc dużo tekstów jego autorstwa dotyczy miejscowej Lechii.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Ekstraklasa