Obserwuj nas

Reprezentacja

Bielik nie wylądował

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Krystian Bielik olał Kadrę, wypiął się na Reprezentację Polski, jest niegodny noszenia białej koszulki z orzełkiem na piersi. Takie o to wpisy dziś przeczytałem. Jednoznaczne ukrzyżowanie młodego piłkarza odbyło się szybko i bez refleksji. Czy aby na pewno to słuszne wnioski, chyba się tu ktoś zagalopował jak koń na Wielkiej Pardubickiej?

Faktem jest, że Krystian Bielik zrezygnował z przyjazdu na zgrupowanie Reprezentacji U-18, ale wbrew obiegowej opinii uważam to za dobrą decyzję. Dla piłkarza, który gra w Arsenalu, walczy o skład, jest w najlepszym wieku by zaatakować i wybić się do drużyny seniorskiej, stratą czasu są zgrupowania U-18. Pewnie łapiecie się za głowę i mówicie sobie – co on pierdoli? Moja obrona jest prosta jak założenia defensywne Górnika Łęczna: Gdzie gra co tydzień? Gdzie podnosi swoje umiejętności? Jak trener Arsenalu ma postawić na zawodnika gdy ten sobie wyjeżdża i zmienia mikro-cykl przygotowań? Sprawa jest prosta jak drut. Grasz w Arsenalu, albo sobie jeździsz na wakacyjne wyjazdy, Bielik wybrał to pierwsze – całkiem logicznie.

Moje osobiste zdanie jest takie: Reprezentacji U jest za dużo i za często grają. Główną zaletą takich drużyn powinna być możliwość podnoszenia umiejętności poszczególnych graczy przez możliwość gry z lepszymi zawodnikami z zagranicy. Niestety w ostatnich latach zrobił się z tego targ obwoźny dla managerów. Taki młody zawodnik zamiast być umiejętnie prowadzony – jest eksploatowany do granic możliwości, co prowadzi do przeciążeń i kontuzji, a także do utraty miejsca w swoich klubach. Nie dziwne, że nie grają w klubach jak są gośćmi na treningach u trenera klubowego.

Dajmy chłopakowi trenować i grać w klubie na Reprezentację Polski przyjdzie czas i to nie na „U” a na poważną pierwszą seniorską drużynę!

Tym którzy nadal łapią się nadal za głowę, polecam sprawdzić w ilu reprezentacjach grał Lewandowski.

Ze sportowym Pozdrowieniem!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column text_align=”center” width=”1/4″][TS_VCSC_Team_Mates_Standalone team_member=”21″ custompost_name=”PabLo” style=”style2″ show_download=”false” show_contact=”false” show_opening=”false” show_skills=”false” icon_align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][/vc_column][vc_column width=”1/4″][/vc_column][/vc_row]

2 komentarze

2 Comments

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Reprezentacja