Obserwuj nas

Kibice

Rozmowy z Łajdakiem – odsłona 1. Fryzjer Twittera

Witaj! Na wstępie zapytam, jak to się zaczęło, skąd Lech i dlaczego?

Ojciec mnie zabrał na mecz, a wuja był kibolem. Jeden starszy już nie żyje, a drugi, nawet gdy jego żona rodziła, to był na Bułgarskiej.

Co sądzisz o obecnej sytuacji, jaka panuje w lidze?

O lidze? Legia wykonała dobry ruch biorąc trenera, który potrafi chwycić za mordę. Nie boi się nikogo posadzić na ławce. Legia pokazała, że zespołem rządzi trener, a nie szatnia.

Co sądzisz o sytuacji, która panuje obecnie w Lechu? Trener do zmiany, czy porządny wstrząs i czyszczenie szatni?

Nie wiem, czy nie lepiej by było odpaść z Sosnowcem i być poza pucharami. Bo jak będą puchary, to znów będzie, że nic się nie stało. Możliwe też, że załapiemy się do pucharów i ruszy to do przodu. Pewności nigdy nie ma i wiadomo, że dla kibica fajnie zdobywać trofea. Uważam, że jest tragicznie i jak się czegoś mądrego nie zrobi, to nas Lechia i Lubin dogonią sportowo. To, co robi Lech przypomina przystojnego faceta, który chce Paris Hilton w tanim motelu wyruchać.

Porażka w pucharach może sprawić, że Lech znów siądzie w kącie i zacznie płakać. Może potrzeba tu jakiegoś bodźca, który popchnie piłkarzy do przodu jak wygrana w LE?

Dlatego wygrajmy ten Puchar i latem wietrzenie szatni.

Nie obawiasz się, że gdy przyjdą nowi piłkarze, to będą na poziomie pokroju Thomalli, Keity, Formelli, Dudki? Może lepiej postawić na piłkarzy akademii i do tego ze 2-3 wyszukanych przez scouting?

Tego właśnie się obawiam, dlatego chciałbym trenera typu Petrescu, który nie będzie patrzył na ilość, ale na jakość. I z każdego zawodnika wydusi maksa, ale klub nie lubi ludzi, którzy maja własne zdanie.

Sytuacja się powtarza, bo ten sam problem przerabialiśmy po poprzednim mistrzostwie.

Bo klub działa na minimalizmie, dla nich najważniejsze są puchary, a jak mistrzostwo wleci to ponad plan.

Czyli nie wina piłkarzy, a zarządu?

Piłkarzy również, nie widać w nich sportowej złości. Większość nie ma charakteru na miarę ambicji kibiców. Było widać ile dla Lecha znaczył Zaur.

To prawda Lech od dawna ściąga grzecznych piłkarzy, zamiast stawiać na charakter. Patrząc z perspektywy czasu – czy Lech nie był słabym mistrzem? Masa remisów. Wszyscy pisali o silnym Lechu, ale po superpucharze wszystko się rozsypało w drobny pył.

Udało się, gdyby nie reforma toby mistrza nie było, do ostatnich sekund mistrzostwo było niepewne. A czy był słabym mistrzem, to nie skoro inni byli słabsi.

Patrząc jednak na przestrzeni całego zeszłego sezonu, to nie był on udany. Oczywiście poza mistrzostwem. Dużo wpadek, remisów.

W SP zagrali piękny mecz, bo był pressing na całym boisku, zapierdalali jak naćpani. Chciałbym widowiskowego Lecha, takiego co nie ciula, tylko jedzie z każdym jak ówczesna Wisła, która nie zadowala się prowadzeniem, tylko od pierwszej do ostatniej minuty meczu dążyła by zniszczyć przeciwnika, tak wysoko jak się da. Taki Lech mi się marzy. Ale nie da się być potentatem niskim nakładem. Fajnie się ogląda obecnie Zagłębie Lubin, widać wytrenowane schematy gry. A Lech od paru sezonów jest monotonny.

Co z tą #DychaKownasia ? Dzisiaj też byś zaproponował ten zakład?

Szacunek dla Dawida, że podjął się takiego zakładu. Nie uważam go za przegranego, mimo iż nie udało mu się spełnić postawionego celu. Już na starcie zakładu złapał jakiś drobny uraz, co na pewno wpłynęło na jego formę.

Czy dzisiaj też bym zaproponował? Oczywiście, że tak. Fajny zakład, no i dzięki temu trochę bejmów zostało wpłaconych na szczytny cel. Korzystając z okazji chciałbym podziękować i oddać szacunek dla red. Nawrota oraz Henszela, którzy w swoich artykułach rzetelnie opisali historię #DychaKownasia, czego zabrakło marketingowi Lecha oraz Lidze+ Extra. No i ciekawi mnie czy prezes Legii i prezes STS faktycznie wpłacili na ten cel, bo również dołączyli się do zabawy.

Pamiętam, że spadła na ciebie lawina hejtu. Obarczono cię winą za spadek formy Dawida.

Czytając ostatnio wywiad z nim na weszlo.com, to pretensje za spadek formy może mieć jedynie do siebie. Zwłaszcza, że pytałem go, czy trener Skorża nic nie ma przeciwko temu zakładowi albo czy nie będzie mieć problemów w związku z tą akcją. Odpowiedział, że nie. Także nie widzę w sobie żadnej winy. No, ale co cię nie zabije, to cię wzmocni. Mam nadzieję, że Kownaś zacznie w końcu grać na miarę swojego talentu.

Kto jest twoim faworytem do spadku?

Górnik spadnie, gadałem w piątek z człowiekiem, co zna śląskie klimaty i powiedział, że bardzo by chciał by Górnik się utrzymał, ale jakoś tego nie widzi. Poza tym Żurek był dobrym trenerem kiedyś, zobacz zmiany jakie robił w ostatnim meczu. Zamiast trzech od razu by zyskać na czasie, to on czekał nie wiem na co. Co parę minut wpuszczał kolejnego i bez sensu marnował czas. Jeśli Ruch nie wskoczy do top 8 to spadnie.

Sytuacja Górnika jest o tyle dziwna, że w ubiegłym sezonie byli w 8. Teraz grają o utrzymanie. Choć grają to słowo na wyrost…

Przypomina mi to sytuację, jak ostatnio spadali. Skład niby nie najgorszy, ale po prostu nic nie wychodziło. Jak spadną, to niech Dancha biorą do Kolejorza!

Moim zdaniem popełnili błąd zatrudniając Ojrzyńskiego.

Dlaczego?

Nie jestem jego ,,fanem”. Brakuje mu wyników. W trudnych sytuacjach często sobie nie radzi i zostaje zwolniony.

Jedyne „ale”, jakie mam do Ojrzyńskiego, to że ciągnie swoich piłkarzy do następnych klubów, ale uważam go za dobrego trenera. Nie wiem czemu mu z Górnikiem nie wyszło.

Jak już jesteśmy przy trenerach… To na koniec zapytam, którego trenera widziałbyś w Lechu w najbliższej przyszłości?

Chętnie bym zobaczył w Lechu jeszcze raz Jacka Zielińskiego i Czesia Michniewicza, albo Michała Probierza. Ale docelowo nie mogę się doczekać Ivana Djurdjevicia. Miałem z nim przyjemność rozmawiać przypadkowo na lotnisku w Barcelonie. Wspaniały człowiek! Widać w nim pasję i ogromną inteligencję. I ma najważniejszą cechę – ma Kolejorza w swoim sercu!

 

[vc_row][vc_column text_align=”center” width=”1/4″][TS_VCSC_Team_Mates_Standalone team_member=”5299″ custompost_name=”Łajdak” style=”style2″ show_download=”false” show_contact=”false” show_opening=”false” show_skills=”false” icon_align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][/vc_column][vc_column width=”1/4″][/vc_column][/vc_row]

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Kibice