Obserwuj nas

Transfery

Sezon ogórkowy, czyli ani słowa o Linettym w Legii… cz. 2

Kazimierz Moskal trenerem Pogoni.

Klasyczne wydarzenie z kategorii absurdu i groteski. Z drużyną żegna się Czesław Michniewicz, czego powodem są niezadowalające wyniki (czytaj – remis poganiany remisem), a na jego miejsce zostaje zakontraktowany Kazimierz Moskal. Niby nic dziwnego, ale biorąc pod uwagę ile remisów zanotował Moskal jako trener Wisły Kraków, trzeba się zastanowić co było powodem tej zmiany. Wtajemniczeni mówią, że trener Michniewicz nie umiał znaleźć wspólnego języka z Maciejem Stolarczykiem. Oby nie było, że zamienił stryjek siekierkę na kijek…

Saga z trenerem Czerczesowem.

Mijają dwa tygodnie o mistrzowskiej fety w Warszawie, a nadal nie wiadomo kto będzie trenerem Legii. Co raz pojawiają się informacje o ofertach nie do odrzucenia z ligi rosyjskiej dla Czerczesowa, by za chwilę spotkać się z jego dementi. Saga ma mieć finał 31 maja. Warto odnotować, że Legia zakontraktowała czterech młodych zawodników, jak na razie ich nazwiska są przedmiotem twitterowych spekulacji. Ciekawa formuła komunikacji… Niech zgadnę, za prawidłowe wytypowanie czterech nazwisk karnet na Silvera?

Mała karuzela też się kręci

Warto odnotować zmiany w sztabach trenerskich, nawet jeśli nie dotyczą one pierwszych garniturów. W Śląsku Wrocław trener Rumak robi małe przemeblowanie. Jego decyzjami ze sztabu I drużyny do sztabu akademii zostali relegowani trener bramkarzy Waldemar Grzanka i trener przygotowania motorycznego Michał Polczyk. Nowi współpracownicy będą znani najpóźniej 14.06 (dzień powrotu z urlopów w Śląsku).

Transfery Lecha Poznań cd.

Pamiętacie film „Na zachodzie bez zmian”? Nie, to nic nie szkodzi, bo ja również niezbyt dobrze kojarzę fabułę. Grunt, że tytuł idealnie pasuje do sytuacji Lecha. Od zeszłego tygodnia bez zmian, w szatni przeciąg.

Panie Wernze nie tak żeśmy się umawiali…

W kontekście Lechii wydarzeniem tygodnia można określić brak transferów. Gdańszczanie przyzwyczaili nas do działań szerokim frontem. A tu tak cicho, tak spokojnie. Nuda. Tylko patrzeć jak Długim Targiem będą sunąć kolejne demonstracje, a to kibiców zaniepokojonych brakiem transferów, a to menedżerów zaniepokojonych brakiem prowizji, a to dziennikarzy sportowych zaniepokojonych brakiem tematów i wierszówek. Panie Wernze, nie tak żeśmy się umawiali, nie tak…

Powrót po latach.

Po dziewięciu latach do Ekstraklasy wraca drużyna Wisły Płock, tym samym uzupełniając stawkę szesnastu drużyn. Boję się tego powrotu, autentycznie się boję. Jak czytam, że do sponsoringu klubu może wrócić Orlen, to już oczyma wyobraźni widzę te galopujące ceny paliw… Transfery na miarę ambicji nie sfinansują się same.

A stój se pan sam na bramce…

Kadra Wisły jaka jest każdy widzi, ławka nie za długa, pierwsza jedenastka też zaczyna się rozpadać. Jak na razie powieść w odcinkach „Wolski w Wiśle” zdaje się nie mieć końca. Jedyne transfery to te z klubu. Nie jest dobrze… Pozostaje zadać pytanie – na jakiej pozycji zagra pan, panie Cupiał?

Kwiat paproci.

Na sam koniec jako danie główne – Ruch Chorzów i jego raport marketingowy. Przysłowiowy kwiat paproci. Nie pozostaje mi nic innego jak przeprosić Ruch za moje oszczercze teksty. Ja po prostu nie wiedziałem, że tam taki dobrostan, gdzie się nie obejrzeć to sukces. To wspaniałe ósme miejsce. Przy takim ogromie sukcesów nie śmiem nawet pytać jak to się stało, że w grupie mistrzowskiej nie wygrali nawet pół meczu. A pieniądze, budżet, licencja? Kto by się tym przejmował, skoro udało się umieścić baner Ruchu na stronie Górnika Zabrze, a maskotka ma własne konto na Twitterze. Serdecznie gratuluję, nawet się nie obejrzycie jak zostaniecie marketingowym liderem ligi… Pierwszej ligi.

 

[vc_row][vc_column text_align=”center” width=”1/3″][TS_VCSC_Team_Mates_Standalone team_member=”4521″ custompost_name=”Łukasz Kawiak” style=”style2″ show_download=”false” show_contact=”false” show_opening=”false” show_skills=”false” icon_align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][/vc_column][vc_column width=”1/4″][/vc_column][/vc_row]

Kibic Legii Warszawa oraz Realu Madryt. Przeciwnik wszelkich ekstremistów, wróg agresji w życiu publicznym. Prywatnie ojciec dzieciom i mąż żonie. Wielbiciel gitarowej muzyki i kolei.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Transfery