Obserwuj nas

Lechia Gdańsk

Lechia na łowach transferowych

Kilka dni temu informowaliśmy o polskich ruchach transferowych Lechii Gdańsk. O ile transfer Rafała Wolskiego jest już na ostatniej prostej (Rafał dostał zgodę na treningi z nową drużyną, ale jeszcze nie zostały załatwione wszystkie formalności), to przejście Łukasza Szukały mocno się przeciąga.

Środkowy obrońca był w Gdańsku na rozmowach, ale na tym na razie stanęło. Podobno rozbieżności co do długości i wysokości kontraktu są spore. Szukała oczekuje 3-letniego kontraktu z gażą na poziomie 600 tysięcy euro za sezon gry, natomiast włodarze gdańskiej Lechii proponują mu umowę opiewającą na 300-400 tysięcy euro i premię za podpis w wysokości 150 tysięcy euro. Jeśli w najbliższych dniach nie dojdzie do porozumienia, sprawa transferu upadnie. Opcją rezerwową wydaje się być Marcin Komorowski, z którym również kontaktowała się Lechia.

Sporo też mówi się o graczach środka pola Lechii. W tej chwili jest ich pięciu: Sebastian Mila, Milos Krasić, Michał Chrapek, Aleksandar Kovacević, Daniel Łukasik. Ten ostatni musi szukać sobie nowego klubu, ale w jego miejsce przyjdzie wspomniany Rafał Wolski. Do tego Piotr Nowak jest dużym zwolennikiem talentu Patryka Lipskiego z Ruchu Chorzów. Lechia Gdańsk sonduje sprowadzenie 22-latka, złożona została nawet oferta transferowa. Trener gdańszczan jest zadowolony z tak dużej liczby zawodników środka pola. Uważa, że tylko duża rywalizacja może podnieść umiejętności piłkarzy, a za tym idą wyniki zespołu.

Pojawia się również temat odejścia Milosa Krasicia do Legii Warszawa. Ruch ten jest jednak uzależniony od kilku czynników – między innymi od tego, czy nowy klub znajdzie sobie Stojan Vranjes. Sam Krasić nie jest jednak szczególnie zainteresowany zmianą miejsca, bardzo chwali sobie współpracę z Piotrem Nowakiem. Z drugiej strony, Legia spełnia życzenia transferowe nowego szkoleniowca i sprowadza dobrze znanych mu piłkarzy. Do środka pola zakontraktowany już został Thibault Moulin, a belgijskie media dziś informują o zainteresowaniu kolejnym piłkarzem z ligi belgijskiej – bocznym pomocnikiem Jordanem Remacle. To 29-letni skrzydłowy obecnie reprezentujący barwy Oud-Heverlee Leuven. W poprzednim sezonie rozegrał 30 spotkań, zdobywając przy tym 3 bramki i 8 razy asystując. Zasięgając jednak informacji u znajomego dziennikarza belgijskiego, należałoby to zainteresowanie włożyć między bajki. Wspomniany dziennikarz zdecydowanie zaprzecza jakoby Remacle miałby gdziekolwiek się ruszać.

W Gdańsku w końcu poważne ruchy na rynku transferowym. Piotr Nowak cieszy się dużym zaufaniem właścicieli i ma dużą swobodę działania. Mamy nadzieję, że uda się wartościowo wzmocnić zespół i w nadchodzącym sezonie Lechia będzie poważnym kandydatem do Mistrzostwa Polski.

 

krupson.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Lechia Gdańsk