Obserwuj nas

Legia Warszawa

Odjidja-Ofoe w drodze do Legii Warszawa.

W krótkiej rozmowie Alexander Vereecken, nasz zaprzyjaźniony dziennikarz z Belgii, poinformował nas, iż Odjidja-Ofoe jest blisko Legii Warszawy, a jego przybycie spodziewane jest w najbliższym czasie. Alex potwierdził tę informację u samego zawodnika i jego menagera.

Odjidja-Ofoe w przeszłości, w okresie hossy w belgijskiej piłce, uważany był za wielki talent. W opinii belgijskich dziennikarzy jego kariera nie potoczyła się tak, jak wszyscy eksperci prognozowali. Alexander porównuje jego sytuację do przypadku Tielemansa, który jako młodzieżowiec zapowiadał się na gwiazdę. Obaj jednak, poprzez wahnięcia formy, popadali w swoich klubach odstawkę i dlatego obecnie ich kariery są tam, gdzie są. Ofoe jest bardziej ofensywnie usposobionym zawodnikiem niż Moulin, ustawiony powinien być wyżej niż Francuz i, w zestawie z Tomaszem Jodłowcem, powinien stworzyć bardzo solidny środek pomocy. Gra obiema nogami, podobnie jak Moulin to zawodnik box to box. Często wygrywa pojedynki jeden na jeden dzięki swojej technice.

Nie ulega wątpliwości, że to kolejny transfer inspirowany przez trenera Legii, tym bardziej, że miał styczność z Ofoe, gdy ten trenował w rezerwach Anderlechtu.

Vadis swoją karierę zaczynał w KAA Gent i już jako junior został kupiony przez Anderlecht. Tam też długo nie pograł bo kupił go HSV Hamburg. Po roku gry w Bundeslidze wrócił do Belgii i grał z powodzeniem z FC Brügge. Z tym zespołem odwiedził Wronki by grać z Lechem Poznań w IV rundzie eliminacji do Ligi Europy. Lech tamten mecz wygrał 1:0 po bramce Peszki w 93minucie. W 2014 roku przeszedł za 5 mln Euro do Norwich City. Tam jednak nie pokazywał się z tak dobrej strony jak w Belgii. Częściej przesiadywał na ławce niż grał, był także wypożyczony do Rotherham.

Tu możecie poczytać o Thibault Moulin

foto: readnorwich.com

5 komentarzy

5 Comments

   Leave a Reply

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Advertisement

   Musisz zobaczyć

   Zobacz więcej Legia Warszawa