Obserwuj nas

Zapowiedź

Pogoń Szczecin – Cracovia: Zapowiedź meczu

Mało który zespół elektryzuje kibiców Portowców tak bardzo jak Cracovia, dlatego to spotkanie jest dla wszystkich zasiadających dziś na trybunach szczególne. Do tego, spotkania z krakowską drużyną w Szczecinie ostatnio były gwarancją emocji i bramek. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas emocjonujące widowisko, w którym zawodnicy obu drużyn nie będą bali się odstawić nogi.

Myśląc o tym spotkaniu jedynie w kontekście murawy, dochodzimy do wniosku, że spotkanie powinno być niesamowicie wyrównane. Pogoń z Cracovią sąsiadują ze sobą w tabeli, mając tyle samo punktów i taki sam bilans zwycięstw, remisów i porażek. Jedynie lepszy bilans bramek, za sprawą wysokiej wygranej z Bruk-Betem plasuje ekipę Kazimierza Moskala oczko wyżej w ligowej tabeli. Poprzedni sezon również pokazał, że obie drużyny prezentują podobny poziom, a przynajmniej na to wskazywała ligowa tabela.

Dziś, z perspektywy wakacyjnej przerwy, zobaczymy jednak inne drużyny niż przed sezonem. Nie ma wątpliwości, że większe zmiany dotknęły drużynę ze Szczecina, która zmieniła szkoleniowca na Kazimierza Moskala. Ostatnio Pogoń łapie wiatr w żagle i w dwóch ostatnich meczach pokazała się naprawdę z dobrej strony. Cracovia natomiast została pozbawiona swojej największej gwiazdy, Bartosza Kapustki, a zastępcy na horyzoncie na razie brak. Mimo wszystko należy spodziewać się ciekawego i obfitującego w bramki spotkania. Dość powiedzieć, że w ostatnich trzech ligowych spotkaniach między tymi drużynami zawsze padało przynajmniej pięć bramek.

O ile Pogoń, jak może się wydawać, jest na fali wznoszącej, to drużyna Cracovia niestety trochę dołuje. Zremisowane u siebie spotkanie z nieprzekonującym Ruchem, porażka z jeszcze bardziej nieprzekonującym Lechem i wygrana z najsłabszą od lat Wisłą, którą w tym sezonie prana jest przez każdego, oprócz… Pogoni. Kibice Białych Pasów z pewnością oczekują lepszych wyników od swoich ulubieńców.

Spotkanie warto obejrzeć jeszcze z jednego powodu – prawdopodobnie będzie to ostatni występ Jakuba Czerwińskiego w barwach Portowców. Obrońca jest bowiem jedną nogą w klubie z Bundesligi.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Zapowiedź