Obserwuj nas

Wisła Kraków

Wspieramy Akademię piłkarską Wisły Kraków #WislaToNaszaPrzyszlosc

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Mieć takich kibiców jakich posiada Wisła Kraków to prawdziwy skarb. Fani Białej Gwiazdy po raz kolejny troszczą się o przyszłych zawodników Klubu, którzy za kilka lat mają stanowić o sile pierwszego zespołu. W portalach społecznościowych, głównie na Twitterze powstała akcja #WislaToNaszaPrzyszlosc. Polega ona na tym, że konto Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków zasilane jest kwotą związaną z datą powstania Klubu. Z reguły jest to 19,06 zł, ale zdarzają się większe sumy jak 190,60, czy nawet 1906 zł.

Pomysłodawcą akcji #WislaToNaszaPrzyszlosc  jest Krzysztof Targosz – właściciel firmy Profix, a także sponsor krakowskiego Klubu. Akcja zyskała większy rozgłos dzięki działaniom Jakuba Kucharczuka oraz użytkownika @ZetWuuEee. Kolejna osoba odpowiedzialna była za stworzenie grafiki. Dodajmy, że to już druga taka akcja w przeciągu miesiąca.

Nie jest tajemnicą, że szkolenie w Wiśle Kraków przez kilkanaście poprzednich lat nie funkcjonowało tak jak powinno. Były właściciel Wisły – Bogusław Cupiał nie przywiązywał dużej uwagi do tego aspektu, przez co Akademia zeszła na boczny tor. Za szkolenie młodych Wiślaków odpowiedzialne było Towarzystwo Sportowe, które jednak bez znacznego wsparcia Wisły Kraków SA nie mogło realizować swoich ambitnych planów. Sytuacja mocno zmieniła się, kiedy ze szkółki TS Wisła powstała Akademia Piłkarska Wisły Kraków. Osoby, które zarządzają Akademią nie są przypadkowe, a Wisła znaczy dla nich coś więcej niż tylko pięć liter. Akademia rozwija się z dnia na dzień pozyskując nowych sponsorów, trenerów. W swoich szeregach ma mnóstwo fachowców, którzy bardzo dobrze wiedzą jak wyszkolić zawodników.

Sytuacja w jakiej znalazła się w ostatnich miesiącach piłkarska Wisła nie jest najlepsza. Kibice troszcząc się o przyszłość swojego Klubu postanowili wspierać szkolenie, aby za kilka lat oglądać występy wychowanków na ekstraklasowych boiskach. Wielkie brawa!

#WislaToNaszaPrzyszlosc

Fot. Bartek Ziółkowski / akademiawisly.pl

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”13313″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”link_image”][/vc_column][/vc_row]

1 Comment

1 Comment

    Leave a Reply

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Advertisement

    Musisz zobaczyć

    Zobacz więcej Wisła Kraków