Obserwuj nas

Jagiellonia Białystok

Zabawa trwa dalej! Śląsk – Jagiellonia

[vc_single_image image=”13530″ img_size=”blog-medium” alignment=”center” style=”vc_box_shadow”]

Jagiellonia zameldowała się we Wrocławiu już w czwartek. Kilka dni przerwy po niedzielnym starciu z Wisłą powinno być jednak wystarczającym odpoczynkiem dla głodnych gry żółto-czerwonych. Dokładnie rok temu na tym samym stadionie w środku września słaby (wówczas) Śląsk dał nam krótką lekcję skutecznej gry. To był początek końca dobrej gry Jagiellonii w sezonie 15/16 i preludium do kryzysu, który miał nastąpić już niebawem. Wydaję się jednak, że nawet jeśli Jaga piątkowe spotkanie przegra to nie będzie to ze względu na farfocle, ale tylko i wyłącznie ze względu na szeroką kadrę i ciekawe indywidualności wrocławian.

[vc_single_image image=”13529″ img_size=”blog-medium” alignment=”center” style=”vc_box_shadow”]

Do gry powinni wrócić już kontuzjowani Łukasz Burliga i Fedor Cernych. W polu trener Michał Probierz wystawi najprawdopodobniej najsilniejszy obecnie skład. W bramce ze względu na kontuzję Mariana Kelemena swój debiut w Ekstraklasie zaliczy najprawdopodobniej Damian Węglarz. Młody bramkarz ma za sobą debiut w seniorskiej Jadze w wygranym pucharowym meczu na wyjeździe z Cracovią. Lepszego testu już w 9. kolejce nie mógł sobie chyba wymarzyć.  Po świetnym występie obsadzone na stałe wydają się skrzydła. Zarówno Frankowski jak i Chomczenowski wnoszą do gry bardzo dużo walcząc, strzelając i asystując. Ciekawe jest potencjalne zestawienie dwóch defensywnych pomocników. Na boisku zabraknie kogoś z trójki Grzyb, Romańczuk, Góralski chyba, że Probierz przekonał się do Grzyba – prawego obrońcy, ale to raczej mało prawdopodobne.

[vc_single_image image=”13527″ img_size=”blog-medium” alignment=”center” style=”vc_box_shadow”]

Na kogo musi uważać Jaga? Zawsze i wszędzie na Pana powyżej. Ryota Morioka nawet grając słabo może minąć jednym zamachem każdego z podstawowych graczy Jagi, a niesygnalizowane uderzenie bez większego problemu zaskoczy próbującego interweniować Węglarza. Japończykowi przyda się „stempel”. Może warto wobec tego postawić na Góralskiego? Sporo zamieszania może też zrobić jeden z napastników, który pojawi się w pierwszym składzie. Trener Rumak ma do wyboru genialnego młodziaka Bence Mervo i doświadczonego, byłego króla strzelców ligi litewskiej, Kamila Bilińskiego. W odwodzie jeszcze bardziej doświadczony i niekonwencjonalny Hiszpan Sito Riera.

[vc_single_image image=”13528″ img_size=”blog-medium” alignment=”center” style=”vc_box_shadow”]

Czego powinniśmy się spodziewać po piątkowym starciu? Dużo rozgrywania piłki po jednej i drugiej stronie boiska, ładnych koronkowych akcji i wielu bramek. Wynik? Tego chyba nie wie nikt, ale jest kim grać, pogoda do wieczora nie powinna się wybitnie zepsuć, a Ekstraklasie brakuje spotkań o wysokiej intensywności – więc panowie piłkarze, do dzieła!

Przewidywany skład Jagiellonii:

Węglarz – Burliga, Runje, Guti, Tomasik – Frankowski, Grzyb, Romańczuk, Vassiljev, Chomczenowski – Cernych

fot. Maciej Rogowski

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Jagiellonia Białystok