Obserwuj nas

Jagiellonia Białystok

Cillian Sheridan – nowy napastnik Probierza?

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Jagiellonia Białystok jest blisko podpisania kontraktu z wysokim napastnikiem Omonii Nikozja, Cillianem Sheridanem. Zawodnik jest już dogadany z klubem z Podlasia, trwają jeszcze rozliczenia z jego obecnym klubem w kwestii zaległych pensji.

Cillian Sheridan wpadł oko Michałowi Probierzowi już w lipcu 2015 roku, gdy Jagiellonia grała w II rundzie eliminacji do Ligi Europy, właśnie z klubem z Cypru. Jakie atuty ma ten zawodnik? Jagiellonia z pewnością dostrzega ich wiele, skoro chce go u siebie, pomimo iż ma dobrze spisującego się Fedora Cernycha. Postaram się odpowiedzieć.

Irlandczyk z przeszłością w Celticu.

Cillian Sheridan to wychowanek irlandzkiego Belvedere FC. Nie, to nie jest miejsce powstawania znanej wódki. Jest to mały klub z północnej części Dublina. W tym klubie szybko został zauważony przez skautów Celtów. O to było nietrudno, bo napastnik mierzy 1,96 metra.

Piąte koło u wozu…

W Celticu jednak nie zrobił kariery, był bardzo często rzucany na wypożyczenia. Grał w szkockim Motherwell FC, angielskim Plymouth, szkockim St. Johnstone czy też bułgarskim CSKA Sofia. Bułgarzy, mimo iż kupili go z Celticu za 370 tysięcy euro wytrzymali z napastnikiem tylko rok, by w 2011 roku wypożyczyć go do szkockiego St. Johnstone, gdzie Cillian już grał 1,5 roku wcześniej. Po roku spędzonym na wypożyczeniu stał się wolnym zawodnikiem i o dziwo podpisał kontrakt z innym szkockim klubem Kilmarnock FC.

Wyjazd z wysp.

Jeśli myślicie, że to koniec podróży wysokiego Irlandczyka, to się mylicie. Po roku spędzonym w nowym klubie przeniósł się na Cypr do APOELu FC. W Nikozji grał aż 2 lata, by 2015 roku przenieść się za miedzę do Omonii. Uffff! Trzeba przyznać, że barwna kariera.

Czy tak samo barwnie strzelał bramki dla swych klubów? Z tym już nie było tak dobrze. W Celticu tylko 4 bramki i ledwie 17 niepełnych występów. W Kilmarnock FC przez rok uzbierał 10 bramek i 2 asysty. Bardzo słabo prezentował się w Bułgarii, gdzie udało mu się trafić tylko 5 razy. Ogólnie jego bilans oscylował w okolicy jednej bramki na 5 meczów – szału nie ma. Dopiero w Omonii zaczął grać na miarę oczekiwań. Oprócz goli, zaczął też asystować. W 57 meczach strzelił 26 bramek i zanotował 5 asyst.

Jakim zawodnikiem jest Cillian Sheridan?

Jak już wspomniałem, to bardzo wysoki zawodnik. Typowa dziewiątka. Potrafi zrobić użytek ze swojego wzrostu. Ma bardzo dobrze ułożoną lewą nogę. W Omonii bardzo często jest wykonawcą rzutów karnych. Dobrze zbudowany potrafi znaleźć sobie miejsce w polu karnym. Ze względu na to, że jest mańkutem operuje bardziej po lewej stronie boiska. Zwykle czyha w polu karnym na górne piłki lub dobitki z małej odległości. Taki typowy Grzegorz Rasiak typowy lis pola karnego.

Z Fedorem Cenrychem w ataku czy bez?

Jeśli spojrzymy na statystki i heatmapę obu zawodników zrozumiemy, że Probierz myśli o stworzeniu duetu w ataku Jagiellonii. Dotychczasowy napastnik żółto-czerwonych jest bardzo mobilny. Praktycznie jest wszędzie, lubi dryblować i jest szybki. Ma cechy, które uzupełniają się z Irlandczykiem. Może być to bardzo ciekawe zestawienie i duża siła ognia klubu z Białegostoku.

Mądre transfery Probierza.

Jest wielce prawdopodobne, że Probierz dopnie swego. Cillian jest już dogadany z Jagiellonią co do umowy, jednak trwają jeszcze rozliczenia zawodnika z obecnym pracodawcą. Bardzo mądrze Jagiellonia przeprowadza wzmocnienia klubu. Robi je tam, gdzie była stosunkowo najsłabsza, czyli w ofensywie. Trójka Arvydas Novikovas, Fedor Cernych i Irlandczyk Cillian Sheridan na papierze wygląda świetnie! Jak będzie w Ekstraklasie? Zobaczymy 🙂

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_custom_heading text=”Cillian Sheridan” font_container=”tag:h2|text_align:center” use_theme_fonts=”yes”][vc_single_image image=”18495″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”link_image”][vc_custom_heading text=”Heat mapa” font_container=”tag:h2|text_align:center” use_theme_fonts=”yes”][vc_single_image image=”18492″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”link_image”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_custom_heading text=”Fedor Cernych” font_container=”tag:h2|text_align:center” use_theme_fonts=”yes”][vc_single_image image=”18494″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”link_image”][vc_custom_heading text=”Heat mapa” font_container=”tag:h2|text_align:center” use_theme_fonts=”yes”][vc_single_image image=”18493″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”link_image”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=MocNKOlaRRk” align=”center”][/vc_column][/vc_row]

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Jagiellonia Białystok