Obserwuj nas

Jagiellonia Białystok

Wypiastowani…

Zespół z Białegostoku podchodził do meczu z Piastem z pozycji wicelidera. Jagiellonia swoje mecze rozgrywała jednak w bardzo przeciętnym stylu, perfekcyjnie punktując kolejnych rywali. Lustrzanym odbiciem była dyspozycja Piasta. Zespół z Gliwic grał bardzo ładnie w piłkę, ale punktów nałapał jak na lekarstwo. Wystarczyłyby dwa wykorzystane karne Vassiljeva i dorobek gliwiczan zwiększyłby się o 4 punkty.

Kelemen bramkarz Jagiellonia
Pierwsza połowa rzeczywiście wyglądała jak starcie wicemistrza z solidnym pretendentem do górnej ósemki. I jedna i druga ekipa oddała na bramkę przeciwnika kilka strzałów. Brakowało jednak precyzji, zimnej krwi i chłodnej głowy. Zmarnowana przez Frankowskiego sytuacja bardzo mocno odbiła się na jego pewności siebie. Przemek nie trafiając z pół metra do pustej bramki, mając do dyspozycji całą jej szerokość. Wyróżniał się jak zwykle Cillian Sheridan, a zupełnie bezbarwny był Piotr Wlazło. Niesamowite zawody rozgrywał Kelemen, który wyrasta na najlepszego golkipera pierwszych kilku serii. Dorównywał mu Jakub Szmatuła. Pierwsza część spotkania to bez cienia wątpliwości część bramkarzy.

Jagiellonia Piast
Druga z części zaczęła się dla Jagiellonii beznadziejnie. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Valencia i po minucie Piast był na prowadzeniu. Jaga nie poddała się i próbowała szybko odrobić straty. Dwukrotnie w odstępie kilku minut pudłował jednak Sheridan. Z minuty na minutę narastała nerwówka, a Mamrot wprowadził na boisko Gordona, Tomasika (kontuzja Guilherme) i Karola Świderskiego. Ostatnie 20 minut obfitowało w liczne wrzutki ze strony Jagi i masę zablokowanych strzałów, a także niecelnych wspomnianych centr. W końcówce fatalne pudło zaliczył Sheridan i Jagiellonia po raz drugi w tym sezonie straciła 3 punkty na własnym obiekcie.

Wyniki

Klub1. połowa2. połowaGoleWynik
Jagiellonia Białystok0Przegrana
Piast Gliwice1Wygrana

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Jagiellonia Białystok