Pogoń Szczecin

Pogoń Szczecin żegna się z Pucharem Polski

Pogoń Szczecin przegrywa w karnych 4:5 z Drutex-Bytovią Bytów i odpada w 1/8 Pucharu Polski. Bytowianie czekają teraz na rywala z pary Ruch Zdzieszowice – Legia Warszawa.

Mecz rozgrywany w Bytowie nie rozpieszczał kibiców. Płynnych akcji było jak na lekarstwo, a postronny widz nie poznałby, który zespół gra w Ekstraklasie, a który w 1. lidze. Nudne spotkanie podostrzyło się w końcówce meczu. Na trybuny odesłany został Maciej Skorża, bo protestował w sprawie czerwonej kartki dla Davida Niepsuja. Zawodnik niesportowo kopnął piłkę w kierunku asystenta sędziego. Mecz po 90. minutach zakończył się wynikiem 0:0, a dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia.

Jedenastki egzekwowali lepiej bytowianie. To oni wygrali wojnę nerwów. W Pogoni Szczecin karnych nie strzelili Dawid Kort i Lasza Dwali. Zwłaszcza ten drugi wyglądał na mocno przestraszonego stojąc naprzeciwko Witana.

Atmosfera w Szczecinie gęstnieje, a czarne chmury zbierają się nad Maciejem Skorżą. Drużyna gra apatycznie i mocno defensywnie, a i tak nie unika porażek. Nieskuteczność napastników sprawia, że Duma Pomorza jest bezzębna. Mglisto wygląda przyszłość Pogoni Szczecin.