Obserwuj nas

Rozgrywki

#Ekstramomenty 14. kolejki

Po 15. kolejce czeka nas przerwa na reprezentację. W międzyczasie będziemy przypominać sobie najlepsze akcje poprzednich kolejek. Na pierwszy ogień idą #Ekstramomenty 14. serii gier.

  1. „Przewrotna” asysta Djuranovicia

Wiadomo, że w Ekstraklasie może zdarzyć się wszystko, ale asysta zanotowana na wzór przewrotki? Tego (chyba) jeszcze nie grali. W meczu Korona Kielce – Zagłębie Lubin wspomnianym zagraniem popisał się piłkarz złocisto-krwistych – Uros Djuranović.

W 19. minucie Lioi dośrodkował ze skrzydła w pole karne. Na drodze piłki stanął interweniujący obrońca Zagłębia – Bartosz Kopacz. W powietrzu futbolówkę sięgnął Djuranović. Czarnogórzec z uniesioną wysoko nogą zagrał do Papadopulosa. Temu wystarczyło tylko dopełnienie działa i trafienie do bramki z kilku metrów.

M.in. o tym spotkaniu możecie przeczytać w podsumowaniu kolejki – #MinąłWeekend: TUTAJ 

Asystę Urosa Djuranovicia możecie obejrzeć: TUTAJ

  1. Cracovia walcząca do końca

Przez większość meczu Cracovia – Lechia utrzymywał się bezbramkowy remis. Takiego stanu rzeczy nie chcieli zaakceptować piłkarze gospodarzy, którzy w 91. minucie zmienili rezultat spotkania. Wtedy piłkę na skrzydle dostał Hanca i dośrodkował w pole karne. Tam Pelle van Amersfoot uderzył futbolówkę głową. Jego strzał okazał się celny. Ostatecznie trafienie ma wartość trzech ważnych punktów.

Podsumowanie spotkania możecie przeczytać na naszych łamach: TUTAJ 

Decydującą bramkę Pellego van Amersfoorta możecie obejrzeć: TUTAJ

  1. Przepiękna bramka Spiridonovicia

Wielu kibiców zgromadzonych na stadionie w Szczecinie mogło się poczuć jak w wirtualnym świecie. Takie bramki jak ta Spiridonovicia padają przeważnie w grach komputerowych, jak np. FIFA.

W 20. minucie Kozulj podał do będącego w środku pola Spiridonovicia. Ten podprowadził piłkę i huknął na bramkę. Futbolówka po atomowym strzale zatrzymała się w siatce. Akcja może stać się jedną z najlepszych reklam Ekstraklasy.

Bramkę Srdjana Spiridonovicia możecie obejrzeć: TUTAJ

  1. Nagrodzona determinacja Imaza

W 14. kolejce Jagiellonia mierzyła się na własnym stadionie z ŁKS. Podczas tego spotkania niezwykłą determinacją popisał się Jesus Imaz. W 78. minucie piłkę z własnej połowy wyprowadzał Jan Sobociński. Polak zdecydował się na długie podanie. Piłka niestety dla niego odbiła się od nóg hiszpańskiego pomocnika biegnącego do pressingu. Imaz pognał jeszcze w stronę futbolówki i wystawił do Klimali. Młodzieżowiec w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza łodzian.

Asystę Jesusa Imaza możecie obejrzeć: TUTAJ

  1. Gol Petraska

Raków i krakowska Wisła są jednymi z kandydatów do spadku. W takim wypadku ich starcie można określać jako typowy mecz za 6 punktów. Do 83. minuty nie padła żadna bramka. W tamtym momencie piłkę w szesnastkę z rzutu wolnego dośrodkował Schwarz. Do futbolówki dopadł Petrasek i uderzył głową z bliższej odległości. Michał Buchalik był praktycznie bez szans.

Bramkę Tomasa Petraska możecie obejrzeć: TUTAJ

Kibic. Piłka Nożna: od A-Klasy do Ekstraklasy.

Kliknij by skomentować

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Reklama

Musisz zobaczyć

Więcej z Rozgrywki