Obserwuj nas

Kibice

Kibice klubów Ekstraklasy przeciw koronawirusowi

Od kilku tygodni polska służba zdrowia zmaga się z epidemią koronawirusa. Rozgrywki Ekstraklasy zostały zawieszone, fani siedzą w domach. Na szczęście w tej sytuacji nie pozostali bezczynni. Stowarzyszenia kibiców organizują akcje, które mają na celu pomóc w walce z „niewidzialnym wrogiem”.

Sympatycy poszczególnych drużyn Ekstraklasy wybrali różne formy pomocy. Dominują przede wszystkim zbiórki pieniędzy. Zbierane są także różne artykuły potrzebne szpitalom jak np. odzież ochronna (przyłbice, fartuchy), środki czystości (chusteczki, płyny, mydła), produkty codziennego użytku (kawa, talerze, woda niegazowana). Ponadto kibice szyją maseczki. Niektórzy postanowili także oddać krew.

Lech Poznań

W akcję pomocy zaangażowało się wiele sekcji fanów „Kolejorza”. O wielkości przedsięwzięcia świadczy aktywność osób prowadzących fanpage „Kibice Lecha Poznań”, na którym od prawie tygodnia pojawiają się codziennie posty z informacją o ilości zebranych produktów.

Czas na podsumowanie pierwszego tygodnia walki z koronawirusemOd poniedziałku 16 marca dyżurujemy na stadionie i przy…

Opublikowany przez Kibice Lecha Poznań Niedziela, 22 marca 2020

Opublikowany przez FC Szamotuły Wtorek, 17 marca 2020

Inicjatywa angażuje dużą grupę ludzi. – W tej chwili jest to około kilkadziesiąt osób w całej Wielkopolsce. Nie liczymy darczyńców, których jest niezliczona liczba. – przyznają Kibice Lecha Poznań.

Na zdjęciach informujących o efektach akcji można zobaczyć wiele produktów. Niektóre z nich są szczególnie potrzebne. Zdaniem sympatyków Lecha: Przede wszystkim środki dezynfekujące, maski, rękawiczki i kombinezony.

Wisła Płock

Podobną aktywnością wykazali się m.in. kibice Wisły Płock, Górnika Zabrze, Śląska Wrocław i Korony Kielce. Stowarzyszenie sympatyków płockiego klubu przeprowadza zbiórkę artykułów dla szpitala zakaźnego w Płocku. Do tego celu wybudowano nawet namiot.

Opublikowany przez Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Wisła Płock Poniedziałek, 23 marca 2020

Górnik Zabrze

Akcję fanatyków Górnika można wspierać wpłacając pieniądze na konto: 57 1050 1298 1000 0090 9929 3632. W tytule przelewu należy wpisać: „POMOC”.

Opublikowany przez Torcida Łabędy Poniedziałek, 23 marca 2020

Śląsk Wrocław

We Wrocławiu: „ROBIĄC ZAKUPY, NIE BĘDĄC SKNERUSEM TEŻ WALCZYSZ Z KORONAWIRUSEM!”.

*Zbiórka #RespiratoryWrocław  została zakończona.

ROBIĄC ZAKUPY, NIE BĘDĄC SKNERUSEM TEŻ WALCZYSZ Z KORONAWIRUSEM!Udostępniamy! PomagaMY!Dary zostawiamy w dwóch…

Opublikowany przez Stowarzyszenie Wielki Śląsk Czwartek, 19 marca 2020

Korona Kielce

W Kielcach podsumowano początki akcji: „BEZ WAS NIE BĘDZIE NAS”

Po trzech dniach akcji "BEZ WAS NIE BĘDZIE NAS" mającej na celu poprawę sytuacji kieleckich szpitali uzbieraliśmy ponad…

Opublikowany przez Stowarzyszenie Kibiców "Zjednoczona Korona" Poniedziałek, 23 marca 2020

W obecnej sytuacji nie możemy pozostać bierni – połączmy siły dla wspólnego dobra!Bank BGŻ BNP Paribas11 1600 1462…

Opublikowany przez Stowarzyszenie Kibiców "Zjednoczona Korona" Czwartek, 19 marca 2020

Zbiórki pieniężne zorganizowali także kibice Legii Warszawa, ŁKS Łódź, Lechii Gdańsk czy Pogoni Szczecin.

– Akcję wsparcia lokalnych szpitali rozpoczęło Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin. „Portowcy” i ośrodek „Kibice Razem Pogoń Szczecin”.
Już w poprzednim tygodniu dostarczyli oni z własnych środków zakupione najpotrzebniejsze artykuły. Skontaktowałem się z Robertem Rusinkiem ze Stowarzyszenia – z którym znamy się już od kilkunastu lat – i zaproponowałem organizację zbiórki środków, bo Stowarzyszenie też ma ograniczone możliwości. – zdradza Daniel Trzepacz z PogonSportNet.pl i dodaje: W pierwszym dniu udało nam się zebrać cztery tysiące złotych i one już powędrowały na konto Stowarzyszenia Kibiców Pogoni Szczecin „Portowcy” na zakup kolejnych potrzebnych rzeczy. Społeczność kibicowska ma ogromne serca i potrafi się jednoczyć w tych trudnych chwilach.

Szpitalowi w Szczecinie możemy wspomóc pod tym linkiem: https://zrzutka.pl/pcudn3

Mimo trudnego czasu kibice organizują liczne przedsięwzięcia. – Całe środowisko kibiców Pogoni Szczecin jest zaangażowane w pomoc z niewidzialnym wrogiem. Swoje zbiórki i zakupy organizują nie tylko Stowarzyszenie, które ma formę prawną, ale i nieformane fancluby czy dzielnice skupione przy Pogoni takie jak: „Parkowa”, „Śródmieście” czy „Granatowo-Bordowa Emigracja”. Nie chcę nikogo pominąć, bo w zasadzie każda nieformalna grupa działająca przy Pogoni robi coś dobrego dla naszych szpitali. My jako serwis PogonSportNet.pl zaoferowaliśmy pomoc w organizacji zbiórki i jej promocji, aby mieć z czego zakupywać najpotrzebniejsze rzeczy. – przyznaje Daniel.

Przedstawiciel PogonSportNet.pl stwierdza: „W obecnej sytuacji do szpitala musi trafić wszystko nowe i dopiero co zakupione. Sterylność i środki ostrożności są w tym wypadku bardzo ważne. Oczywiście, jeśli do mnie, czy do chłopaków ze Stowarzyszenia zgłosi się firma czy hurtownia, która chciałaby nas wspomóc, to będziemy ogromnie zobowiązani.”

Chcesz pomóc „Portowcom”? Pisz śmiało!

– W pierwszej kolejności wesprzeć nas można właśnie poprzez zbiórkę. Wpłacić można nawet złotówkę, a w tym najbliższym czasie każda będzie ważna. Jeśli ktoś ma pomysł na pomoc i wsparcie kibicowskich działań to również może zgłosić się do mnie, czy też bezpośrednio do osób związanych z SKPS Portowcy poprzez profil na Facebooku. (TUTAJ) – podsumowuje Daniel.

Legia Warszawa

Grupa kibiców Legii – „Dobrzy Ludzie” zorganizowała zbiórkę, z której środki zostaną przekazane dla Centrum Zdrowia Dziecka, Warszawskiego Szpitala dla Dzieci, Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym. Kibice – szczególnie ci wspierający Legię – mogą wspomóc inicjatywę pod tym linkiem: https://zrzutka.pl/avyp58.

ŁKS Łódź

W obecnej sytuacji nazwa „Rycerze Wiosny”, którymi są określani piłkarze ŁKS Łódź nabiera nowego znaczenia. Gdy zawodnicy nie grają, w Rycerzy zamienili się ich kibice, którzy zorganizowali akcję: „All Coronaviruses Are Bastards”. Sympatycy ŁKS proszą o wpłatę wybranych kwot: 13 zł 12 gr; 131 zł 20 gr; 1312 zł na konto 48 1020 3378 0000 1402 0163 6422. Tytuł przelewu: „pomoc”. Podano także konto PayPall dla emigracji: sk@lksfans.pl.

Lechia Gdańsk

Startujemy ze zbiórką na zakup kombinezonów ochronnych dla gdańskiego Pogotowia Ratunkowego. Wybór sprzętu został…

Opublikowany przez Stowarzyszenie Lwy Północy Piątek, 20 marca 2020

Jagiellonia Białystok

Fani Jagiellonii pomogli w nieco innych sposób niż ich koledzy z różnych części Polski. Sympatycy „Pszczółek” z Jaga PIZZA&Bistro m.in dostarczyli  kilkanaście pizz do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Białymstoku dla rodziców dzieci leżących na oddziale onkologicznym.

Cracovia

Na koniec gest jednego z kibiców Cracovii.

https://twitter.com/MKSCracoviaSSA/status/1238423376282222592

 

Jak widać kibice po raz kolejny pokazali, że w trudnym momencie można na nich liczyć. W razie możliwości angażujmy się w ich akcje czy to – jak stwierdził Daniel Trzepacz – wpłacając nawet złotówkę czy choćby podając dalej informację o zbiórce na swoich kontach w Social Mediach. Każda forma pomocy się liczy.

Kibic. Piłka Nożna: od A-Klasy do Ekstraklasy.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Kibice