Obserwuj nas

Rozgrywki

Sukces młodego Lechity – Moder młodzieżowcem czerwca

Jakub Moder wygrywa w plebiscycie na najlepszego młodzieżowca czerwca. 21-letni pomocnik Lecha Poznań, pokonał Przemysława Płachetę ze Śląska oraz Kamila Piątkowskiego z Rakowa.

Jednokrotny reprezentant Polski w kadrze U-21 w czerwcu popisał się trzema trafieniami. W meczach: z Pogonią Szczecin – trafił z dystansu, z Piastem Gliwice – perfekcyjnie wykonał rzut wolny. Poza tym ze Śląskiem Wrocław – trafił z rzutu karnego.

Lechita według ekstraklasa.org statystycznie umieszczał piłkę w siatce rywali raz na 141 minut, prezentując przy tym celność strzałów na poziomie 58% oraz 78% celności podań. Dwukrotna obecność w kolejce tygodnia (29. i 31.) była efektem dobrych występów, a końcowe trofeum – Najlepszego Młodzieżowca Czerwca, zwieńczyło okres jego bardzo dobrej gry.

Lech i jego zdolna młodzież

W tym sezonie po raz trzeci zawodnik Lecha zostaje wybrany najlepszym młodzieżowcem miesiąca. Wcześniej dokonywali tego Kamil Jóźwiak – w Lutym oraz Robert Gumny w Lipcu 2019 roku.

Najlepsi Młodzieżowcy Miesiąca w sezonie 2019/2020

Czerwiec 2020 – Jakub Moder (Lech Poznań)

Luty 2020 – Kamil Jóźwiak (Lech Poznań)

Grudzień 2019 – Michał Karbownik (Legia Warszawa)

Listopad 2019 – Bartosz Białek (KGHM Zagłębie Lubin)

Październik 2019 – Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok)

Wrzesień 2019 – Bartosz Slisz (KGHM Zagłębie Lubin)

Sierpień 2019 – Przemysław Płacheta (Śląsk Wrocław)

Lipiec 2019 – Robert Gumny (Lech Poznań)

Źródło: Ekstraklasa.org

Jak widać powyżej Drużyna Kolejorza posiada w swoich szeregach najwięcej laureatów w plebiscycie młodzieżowców. Potwierdza to tylko, dochodzące z różnych kierunków słowa o bardzo dobrej, jak na Polskie warunki, szkółki Lecha. Widać, że klub stawia na młodzież, która jest w stanie trzymać solidny poziom oraz zdobywać punkty dla poznaniaków. Lech świeci przykładem dla innych ekstraklasowych klubów, że przepis o młodzieżowcu nie musi być tylko smutnym obowiązkiem, ale motywacją do obrania odpowiedniej ścieżki rozwoju klubu.

Więcej miejsca dla kreatywności młodych

Niedawno na kanale Foot Truck goszczono Michała Janotę. Zawodnika, którego za czasów młodzieżowych – koledzy tacy jak Wojciech Szczęsny, czy Mateusz Klich – nazywali „polskim Messim”. Na nagraniach z tamtych lat widać jego niesamowitą technikę. Ta w połączeniu z bogatym arsenałem zwodów oraz fantastycznym wykończeniem tworzyła mieszankę, wygrywającą mecze w stylu Joga Bonito. Polak jako 16- latek trafił do młodzieżowej drużyny Feyenoordu, gdzie obok Georginio Wijnalduma był największym talentem. Jednakże jego kariera nie potoczyła się tak jak mu tego wróżono i po czasie słuch o nim zaginął. Na stwierdzenie, że piłkarzy o takim profilu w Polsce wręcz nie ma, odparł, że jest ich bardzo dużo tylko po czasie z fantastycznych dryblerów i techników stają się „solidnymi ligowcami”.

Życzmy sobie tego nawzajem, wszyscy jako kibice polskiej piłki, by gracze pokroju Jakuba Modera nie byli sprowadzani do poziomu zwanego „Młody graj prosto”. Za to mieli więcej swobody oraz miejsca dla swojej kreatywności i wyobraźni.

 

 

 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Rozgrywki