Connect with us

Rozgrywki

Krzysztof Kamiński zostaje w Płocku!

Krzysztof Kamiński, zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Wisłą Płock. Nowa umowa 30-letniego bramkarza, obowiązywać będzie 2 lata, czyli do 30 czerwca 2024 roku.

Urodzony 26 listopada 1990 roku Kamiński, reprezentował już barwy ,,Nafciarzy” w w latach 2010/2012.  Pierwszym sezonem , w którym zanotował pokaźną liczbę spotkań były rozgrywki 2011/2012. Wtedy to na 1.ligowym szczeblu rozegrał 28 spotkań, co poskutkowało transferem do grającego wówczas w Ekstraklasie, Ruchu Chorzów. Niestety dla zawodnika, nie był on pierwszym wyborem w bramce drużyny z Cichej. I tak w sezonie 2012/2013 rozegrał tylko 8 spotkań, rok później 11. Dopiero rozgrywki 2014/2015, pozostawiły po sobie dobre wspomnienia, gdyż bramkarz stanął między słupkami od 1. minuty 26 razy, w tym 2-krotnie w Lidze Europy.

***

9 stycznia 2015 roku, bramkarz zdecydował się na przenosiny do grającej w J2 League japońskiej drużyny Júbilo Iwata. Kamiński stał się podstawowym wyborem w bramce drużyny, która w 1. sezonie z Polakiem między słupkami, awansowała do japońskiej Ekstraklasy. W barwach Júbilo Iwata, bramkarz wystąpił w 154 spotkaniach, zaliczając przy tym 50 czystych kont. Warto wspomnieć, że mimo 97 dniowej absencji w 2016 roku. Bramkarz na tyle dobrze radził sobie w Azji, że zaraz po dołączeniu do drużyny, znowu występował regularnie od 1 do ostatniej minuty, we wszystkich ligowych spotkaniach.

Po powrocie do ojczyzny i związaniu się w lutym ubiegłego roku ponownie z Wisłą Płock, Kamiński wystąpił w 27. spotkaniach. Tylko w obecnych rozgrywkach wszystkie możliwe 18 meczów rozegrał w pełnym wymiarze czasowym. Bramkarz rozegrał również 45 minut, w towarzyskim meczu reprezentacji Polski u-21, z Grecją ,w 2012 roku.

Krzysztof Kamiński, zdecydowanie jest pewnym punktem drużyny z Płocka. Swoją wartość udowodnił, przez wiele lat strzegąc bramki na japońskich boiskach. Po powrocie do Polski, wygrał rywalizację o skład z Thomasem Dähne. Bramkarz powinien być ostoją drużyny, dlatego dobrze jeśli niesie ze sobą, oprócz rzecz jasna jakości, bagaż doświadczeń, a ten z pewnością posiada 30-letni Kamiński, który podczas swojej przygody na wschodzie, trochę poważnych spotkań posmakował. Całą transakcję należy ocenić pozytywnie, gdyż klub udziela 2 letniego kredytu zaufania, dla zawodnika, który potrafi swoją wartość udowodnić na boisku.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

More in Rozgrywki