Connect with us

Transfery

Wieczór newsów – Baku opuszcza ekstraklasę

We wtorek i środę najwięcej działo się u beniaminków i w klubach pierwszej ligi. Czas na kolejne podsumowanie transferowe w ramach naszego wieczora newsów. 

Kolejna gwiazda opuszcza naszą ligę

Makana Baku w barwach Warty Poznań zrobił furorę wiosną w naszej lidze. Znalazł się na celowniku lepszych polskich zespołów, choćby Lecha. Ostatecznie jednak Niemiec zagra w lidze tureckiej, a dokładnie w Göztepe SK. No cóż kolejny ciekawy gracz opuszcza naszą ligę, taki mamy klimat.

Ze spadkowicza do przyszłego spadkowicza?

Filip Modelski był kapitanem Podbeskidzia. Od teraz jest piłkarzem Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Boczny obrońca jest doświadczony, jeśli chodzi o walkę o utrzymanie. A pewnie cała trójka beniaminków będzie o to walczyć, skoro spadają aż trzy zespoły. Dwa spadki Modelskiego pod rząd – jest to możliwe. Ponadto klub z Niecieczy pozyskał Murisa Mešanovića. Bośniacki napastnik podpisał dwuletni kontrakt i w ostatnim sezonie bośniackiej ligi strzelił 6 bramek, więc to na pewno wielkie wzmocnienie beniaminka. Żarty na bok, ponadto klub z Niecieczy wykupił Michala Hubínka, który w zeszłym sezonie grał u nich na wypożyczeniu.

Doświadczenie i młodość na bokach obrony

Na prawej obronie Górnika Łęczna szykuje się rywalizacja doświadczenia z młodością. Nowym piłkarzem Górnika został Bartosz Rymaniak, doświadczony prawy obrońca może grać też środku obrony. Będzie rywalizował o miejsce w składzie z Krzysztofem Królem, wypożyczonym z Motoru Lublin. Młody, boczny obrońca był wyróżniającą się postacią w zespole, który nieudanie walczył o 1. ligę.

Odpad z Legii w Płocku

Damian Warchoł został nowym piłkarzem Wisły Płock. Pomocnik ostatnie dwa lata spędził w Legii, tam grał, jednak głównie w rezerwach. W Płocku będzie chciał pokazać, że nadaje się na ekstraklasę.

Dalsze porządki w Jadze

Kris Twardek opuszcza Jagiellonię Białystok. Pomocnik nie odgrywał tam żadnej znaczącej roli i właściwie odchodzi bez żalu. Nie był tam potrzebny i nie pasował do wizji trenera Mamrota.

Odejście wychowanka

Konrad Forenc opuścił Zagłębie Lubin i został nowym bramkarzem Korony Kielce. Forenc pochodzi z Oławy i praktycznie jest wychowankiem Zagłębia, trafił tam jak miał 18 lat. Szansę dostał dopiero, kiedy spadli do 1. ligi. W sezonie 2014/2015 był podstawowym bramkarzem. Sezon później, w pierwszej rundzie ekstraklasy, stracił już miejsce w bramce. Potem nigdy nie był pierwszy wyborem, jednak zawsze trenerzy i zawodnicy podkreślali, że jest ważną postacią w szatni i jako pierwszy dba o atmosferę i morale. Jeszcze w sezonach 2018/2019 i 2019/2020 grał po pół rundy, ale ostatni sezon głównie rozgrywał w rezerwach. W Kielcach powinien być pierwszym wyborem trenera Nowaka i będzie grał o awans, jest to lepsza opcja niż robić za wodzireja szatni Zagłębia.

Przegląd 1. ligi

Korona pozyskała młodzieżowca z 4, ligi, jest nim Janusz Nojszewski. Gracjan Jaroch w poszukiwaniu minut wybiera się do GKS Tychy w Warcie,  od awansu za wiele nie grał, na zapleczu powinno być inaczej. Petar Mikulić  odchodzi z Widzewa, a Łukasz Sekulski z ŁKS-u. Puszcza ponownie wypożycza Gabriela Kobylaka z Legii. Resovia z Górnika Zabrze wypożyczyła Bartłomieja Eizencharta. Dzieje się też u beniaminków, Paweł Gierach został piłkarzem GKS-u Katowice, a Maciej Mas Skry Częstochowa.

 

Pasjonat polskiej piłki

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

More in Transfery