Obserwuj nas

Transfery

Wieczór newsów – minął tydzień

Po przerwie wraca nie tylko ekstraklasa, ale też nasz wieczór newsów. Podsumujemy ekstraklasowe transfery i przedłużenia. Zajmiemy się czasem od 21 do 28 lipca. Zapraszam.

Żurkowski w końcu zagra w elicie

Szymon Żurkowski ponownie został wypożyczony z Fiorentiny do Empoli. Tym razem, jednak Empoli zagra w Serie A jako beniaminek. Poprzednio Żurkowski  grał w Empoli w Serie B, teraz będzie miał okazję sprawdzić się we włoskiej elicie.

Lech nie wie, co ma robić

Bartosz Mrozek został włączony do pierwszej drużyny Lecha, młody bramkarz pewnie będzie pełnił rolę bramkarza numer trzy.  Z pewnością do zimy nowego bramkarza w Lechu nie będzie. Niewątpliwie kibice nadal oczekują transferów, mówi się o piłkarzu z RPA, który obecnie gra na IO. Dziwna decyzja została podjęta z Łukaszem Norkowskim, wrócił z wypożyczenia i został włączony do drugiej drużyny, teraz będzie grał w 2. lidze zamiast nadal w pierwszej.

Zagraniczne wzmocnienia Rakowa

Ben Lederman został kontuzjowany. Dlatego będzie pauzował 3-4 miesiące i klub pozyskał trzech nowych zawodników. Doszedł kolejny portugalski napastnik Alexandre Guedes, australijski obrońca Jordan Courtney-Perkins i austriacki pomocnik Dominik Wydra. W związku z tym kadra Rakowa nie jest już taka wąska, jak była na początku przygotowań. Wydaje się, że drużyna jest gotowa do gry na kilku frontach, oby grali w Europie jak najdłużej.

Radomiak nie próżnuje

Bez wątpienia dużo dzieje się w Radomiu. Nowym napastnikiem Radomiaka został Brazylijczyk Maurides. Mateusza Grudzińskiego wypożyczono z Legii, a swój kontrakt przedłużył Meik Karwot. Najważniejszym wydarzeniem, oprócz w meczu w Poznaniu było to, że Raphael Rossi został wykupiony na dobre ze Szwajcarskiego FC Sion. To był dla nich kluczowy gracz w walce o awans, teraz pomoże im w elicie. Dla Radomiaka wkrótce zagra Kongijczyk Jonathan Simba Bwanga, który ostatnio grał w KTS Weszło.

Spodziewane odejście

Jaroslav Mihalík rozwiązał swój kontrakt z Cracovią. Słowak trafił do ekipy pasów w styczniu 2017.  Był jednym z droższych transferów, ale kompletnie się nie sprawdził i po ponad 4 latach jego kontrakt został rozwiązany. Konkludując, Filipiak miał wiele klęsk transferowych, ale to jedna z największych.

Hiszpański niewypał odchodzi

Hiszpan Chuca nie będzie grał już w Wiśle Kraków. Jego kontrakt został rozwiązany. W poprzedniej rundzie nic ciekawego nie pokazał i nie było sensu trzymać go dalej, szczególnie, że Wisła idzie w górę.

Powrót do ekstraklasy

Łukasz Sekulski znowu zagra w ekstraklasie. Został piłkarzem Wisły Płock. Kiedy spadł z ŁKS-em,  grał z nimi w 1. lidze. Awansu jednak nie było, więc Sekulski poszukał klubu w elicie. Wybór padł na Wisłę Płock, która już nie raz wybierała dziwnych i specyficznych napastników.

Kolejny Słowak w ekstraklasie

Nowym piłkarzem Zagłębia Lubin został Słowak Erik Daniel. Wypożyczono go ze słowackiego ŠK Slovan Bratysława. Może grać na obu skrzydłach, jednak ma już prawie 30 lat i grał tylko w Czechach i Słowacji. Naprawdę nie rozumiem, po co taki zawodnik.

Przegląd reszty

Jakub Sangowski został nowym piłkarzem Warty Poznań, młody pomocnik ostatnio spędził czas we Włoszech. Stal Mielec wypożyczyła z Jagiellonii Mateusza Wyjadłowskiego. Serhij Krykun podpisał nowy, dwuletni kontrakt z Górnikiem Łączna.

 

 

 

Pasjonat polskiej piłki

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Transfery