Obserwuj nas

Transfery

Wieczór newsów – Sandomierski kolegą klubowym Podolskiego

Sezon startuje już w piątek i transferach dzieje się coraz mniej. Od soboty do wtorku zdecydowanie więcej działo się w gabinetach pierwszoligowych klubów. Przed nami przegląd wydarzeń z dni 17- 20 lipca.

Drugi powrót Sandomierskiego

Grzegorz Sandomierski drugi raz wraca do Polski i można założyć, że tym razem na stałe. Sandomierski jako młody talent Jagiellonii pojechał podbijać zagranice, ale nie za bardzo mu wyszło.  Wrócił w sezonie 2014/2015 i zasilił Zawiszę, spadł z ligi, ale został bramkarzem Cracovii. Później wrócił do Białegostoku, ale pierwszym bramkarzem w swoim macierzystym klubie nie został. Odszedł do Rumunii, a teraz wraca do Polski. Górnik po odejściu Chudego potrzebuje nowego bramkarza numer jeden i możliwe, że właśnie go znalazł.

Przebudowa obrony Cracovii

Michał Probierz będzie musiał budować nową obronę Cracovii. Iván Márquez został nowym piłkarzem beniaminka holenderskiej Eredivisie NEC Nijmegen. Michael Gardawski rozwiązał kontrakt z klubem. Klub zgłosił dwóch młodzieżowców do rozrywek ekstraklasy, są to bramkarz Filip Kramarz i obrońca Oliwier Hyla. Możliwe, że któryś z nich dostanie szanse.

Lech zwlekał a Piast nie

Damian Kądzior wraca do ekstraklasy, ale nie Lecha Poznań a do Piasta Gliwice. Piast pozyskał, też młodego napastnika Gabriela Kirejczyka. Więcej o transferze Kądziora tu:  https://watch-esa.pl/2021/07/20/damian-kadzior-w-piascie-gliwice/

Bramkarz wraca do Legii

Mateusz Kochalski był podstawowym bramkarzem Radomiaka i jednym z głównych architektów awansu, ale w ekstraklasie nie zagra w beniaminku a mistrzu Polski. Legia Warszawa nie przedłużyła jego wypożyczenia i zgłosiła go to rozgrywek krajowych i europejskich. Można śmiało założyć, że na razie Legia nie wypożyczy ponownie młodego zdolnego bramkarza.

Mniej ważne ruchy w ekstraklasie

Maciej Twarowski podpisał nowy trzyletni kontrakt z Jagiellonią Białystok. Widać, że jest wiara w tego młodego napastnika, zobaczymy co, pokaże. Gabriel Matei odchodzi z Górnika Łęczna, Rumun już w 1 lidze prawie nie grał w ekstraklasie nie, miał na to żadnych szans.

Ferguson Puszczy Niepołomice

Tomasz Tułacz podpisał nowy trzyletni kontrakt z Puszczą Niepołomice. Trener Tułacz pracuje tam już od sierpnia 2015, jeśli wypełni ten, kontrakt to pobije wszelkie rekordy pracy trenerów w Polsce. Bo niestety prezesi i dyrektorzy nie mają żadnej cierpliwości do trenerów. Puszcza nie ma ambicji na ekstraklasę, ale trener Tułacz dobrze tam wykonuje swoją prace, a teraz będzie miał okazje pracować z Rafałem Boguskim.

Przęgląd 1. ligi

Widzew Łódź powili, wygląda jak, Lech Poznań II, nowym graczem łódzkiego zespołu został Tomasz Dejewski. Andrzej Kasprzak dołączył do sztabu szkoleniowego, a ostatnio pracował w Lechu. Na dodatek podobno blisko  klubu jest kolejny były gracz Lecha, Abdul Aziz Tetteh.

W ŁKS też się dzieje, odchodzi Dragoljub Srnić. Adrian Purzycki zmienia Miedź Legnicę na Górnika Polkowice. Szymon Lewicki został nowym piłkarzem Stomilu Olsztyn, natomiast z klubu odszedł Vjačeslavs Kudrjavcevs, a z Wisły Płock został wypożyczony Beniamin Czajka. Dominik Bronisławski i Sebastian Rogala podpisali kontrakty ze Skrą Częstochowa.

Pasjonat polskiej piłki

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Transfery