Obserwuj nas

Pogoń Szczecin

Kamil Grosicki na dłużej w Szczecinie

34 -letni skrzydłowy podpisał nową umowę z Portowcami, na mocy której będzie ich reprezentował przez kolejne dwa sezony z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Spełnione Wymagania

„Grosik” przychodził do klubu ze Szczecina w sierpniu zeszłego roku. Przed Grosickim stały bardzo duże oczekiwania, ponieważ Polak wracał do klubu po 14 latach. W tym czasie zaliczył występy w takich drużynach jak Stade Rennais, Hull City czy West Bromwich Albion. Stanowił również ważne ogniwo w reprezentacji Polski – grał na Euro 2012, 2016 i na MŚ 2018. Piłkarz podołał wymaganiom kibiców. W rozgrywkach ligowych strzelił 9 goli, zanotował 6 asyst oraz został nominowany do nagrody piłkarza sezonu Ekstraklasy. Należy podkreślić, że Grosicki zaliczył wspaniałą serię 5 kolejnych spotkań z bramką. Kamil był też prawdziwym liderem w szatni.

Dobry ruch

Przedłużenie umowy z Polakiem to dobry ruch zarówno sportowy jak i marketingowy. „Grosik” to przede wszystkim gwarancja liczb i raczej nikt nie wyobraża sobie obecnej Pogoni bez tego zawodnika. Pomimo tego wiele osób zastanawia się, czy tak długi kontrakt to dobre rozwiązanie. I racja, po części mogę się zgodzić z tym zarzutem, ponieważ Polak po wypełnieniu całego kontraktu będzie miał 37 lat, a do tego jego pensja na pewno nie jest mała. Ja uważam jednak, że warto jest wydać te pieniądze. Nawet dla samego faktu, że jest on prawdziwym liderem zespołu pod względem mentalnym.

Pasjonat polskiej piłki nożnej, fan talentu Michała Skórasia.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Pogoń Szczecin