Obserwuj nas

1. liga

Szymon Sobczak przywrócony do pierwszego zespołu Zagłębia Sosnowiec

Zarząd Zagłębia Sosnowiec podjął wczoraj decyzję o przywróceniu do treningu z pierwszą drużyną – Szymona Sobczaka. 29-letni napastnik od środy ponownie trenuje z pierwszoligowym klubem.

Ostatnio o napastniku Zagłębia Sosnowiec jest zdecydowanie głośno, jednak nie w kwestii sportowej.. 9 listopada decyzją trenera Zagłębia Sosnowiec – Artura Skowronka. 29-latek został odsunięty od treningów pierwszego zespołu i przez kilka dni musiał trenować z rezerwami sosnowieckiego klubu. Sam Klub tylko poinformował o takiej decyzji w mediach społecznościowych. Nie podał jednocześnie przyczyny tego dlaczego trener Skowronek zdecydował na taki krok.

W kuluarach mówi się o konflikcie na linii Sobczak – Skowronek. Pojawiły się także plotki o zaległościach finansowych względem piłkarzy sosnowieckiego klubu. Sam Sobczak wyraził niezadowolenie z powodu przeniesienia go do drużyny rezerw sosnowieckiego klubu, i powiedział także, że zimą będzie chciał za wszelką cenę odejść z Zagłębia Sosnowiec.

 29-letni Sobczak będzie mógł liczyć na zainteresowanie innych klubów. Zaineresowani jego usługami są takie ekipy jak między innymi: Wieczysta Kraków czy Podbeskidzie Bielsko- Biała w którym grał od lipca 2017 roku do styczna 2018 roku. W lecie natomiast zainteresowana sprowadzeniem napastnika była Wisła Kraków, która jednak musiała zrezygnować z zakupu tego piłkarza, ponieważ Zagłębie Sosnowiec chciał za Sobczaka dostać więcej pieniędzy, niż  to co proponowała Biała Gwiazda.

Na tę chwilę mówi się o trzech opcjach: 

  1. Sobczak zostaje w klubie do końca sezonu i po zakończeniu sezonu odchodzi z Zagłębia Sosnowiec
  2. Piłkarz rozwiązuje kontrakt za porozumieniem stron
  3.  Zainteresowany klub wpłaca pieniądze klubowi z  Sosnowca za sprowadzenie go do swojej ekipy

Jaką opcję wybierze 29-latek z Zakopanego? O tym się przekonamy się pewnie już niebawem.

Szymon Sobczak w tym sezonie Fortuna 1 Ligi rozegrał w barwach Zagłębia Sosnowiec 17 spotkań, strzelając 6 bramek. Na obecną chwilę jest najskuteczniejszym zawodników wśród piłkarzy z sosnowieckiego klubu.

W mojej opinii zachowanie napastnika Zagłębia Sosnowiec jest nie do zaakceptowania. Były klubowy kolega z Stali Mielec – Rafał Grodzicki w magazynie „Pierwsza klasa”  na Kanale Sportowym powiedział o Sobczaku, że jest to piłkarz o wysokim ego, dbający o swój interes. Chociaż w wywiadach mówi, że liczy się dla niego drużyna, to w rzeczywistości tak nie jest. I coś w tym musi być. Gdy był piłkarzem Podbeskidzia Bielsko-Biała w 2017 roku także odsunięto go do trenowania w  rezerwach tego klubu. W komunikacie klub napisał wtedy, że powodem było  jego słabsza   dyspozycja sportowa.

Ciekawe jakby potoczyła się jego kariera piłkarska, gdyby Sobczak nie popadał konflikty w klubach których grał. Myślę, że z całą pewnością mógłby grać w klubach z PKO Ekstraklasy, niż w zespole z Sosnowca.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej 1. liga