Obserwuj nas

Rozgrywki

Anton Krivotsyuk opuszcza Ekstraklasę! Egzotyczny kierunek stopera

Wisła Płock oficjalnie ogłosiła, że z klubu odszedł 24-letni, ukraiński obrońca, Anton Krivotsyuk. Przyjrzyjmy się jego karierze, oraz zobaczmy, czy to dobry ruch dla piłkarza.

Początki jego kariery


Anton na świat przyszedł w sierpniu 1998, w stolicy Ukrainy- Kijowie. Swoją grę w piłkę kopaną zaczynał w lokalnym Zirka Kijów, grając jeszcze na najbardziej wysuniętej pozycji na boisku- środkowego napastnika. Będąc nastolatkiem zaliczył jeszcze wypad do Illichivets Mariupol, gdzie grał 2 lata. W grudniu 2014 roku, mimo iż posiadał jedynie obywatelstwo Ukrainy, otrzymał od AFFA zaproszenie na konsultację kadry Azerbejdżanu U-17. Wkrótce po tym przyznano mu azerski paszport. W 2014 jeszcze na chwilę wrócił do Zirki, skąd został wykupiony przez Czajka-2 Petropawliwśka Borszczahiwka, gdzie grał ledwie rok. Wkrótce jednak, miał wyjechać do kraju, który reprezentował.

Wpłynięcie na głębsze wody

Wychowanek klubu opuścił go w 2017, dość szybko wyjeżdżając za granicę. W związku z tym, że Krivotsyuk zaczął regularnie być powoływanym do Azerbejdżańskiej kadry narodowej do lat 21, przeniósł się do Neftchi Baku. Tam już był pierwszym wyborem, jeśli chodzi o formację defesnywną. Łącznie dla Neftchi zagrał 106 razy. W lipcu 2021 po Ukraińca z Azerbejdżańskim paszportem zgłosiła się Wisła Płock.

Półtora sezonu w Ekstraklasie


W naszej rodzimej lidze stoper zadebiutował  w wyjazdowym  meczu z ówczesnym Mistrzem Polski- Legią Warszawa. Wisła ten mecz przegrała 1:0, jednak Anton zagrał pełne 90 minut. Przez te półtora sezonu rozegrane w koszulce „Nafciarzy”, reprezentant Azerbejdżanu występował dość nieregularnie, ale jak grał, to przeważnie pełne mecze. Dla Wisły ostatnie spotkanie zagrał w styczniu tego roku z Lechią Gdańsk. Był to jego 28 występ dla Płocczan.

Nowy, egzotyczny kierunek piłkarza 

Wisła Płock za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych poinformowała o wyjeździe Antona Krivotsyuka do Korei Południowej, a konkretnie do Daejeon Citizen. Jest to dosyć egzotyczny i ciekawy kierunek dla 24- latka.

https://twitter.com/WislaPlockSA/status/1627926158946848769


Czy to dobry ruch piłkarza?

Z pewnością nie jest to spodziewany kierunek dla stopera, choć można było się spodziewać, że Anton wkrótce odejdzie z Ekstraklasy bądź z Wisły. Obrońca swoje spotkania grał bardzo nieregularnie: raz 4 mecze z rzędu zaczynał w pierwszym składzie, a raz parę meczy z rzędu nie ruszał się z ławki rezerwowych. Można było przypuszczać więc, że reprezentant Azerbejdżanu poszuka klubu, w którym zapewnią mu bardziej regularną grę, co jest jak najbardziej zrozumiałe. W każdym razie nowemu nabytkowi Daejeon życzymy powodzenia!

Lech Poznań

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Rozgrywki