Obserwuj nas

Legia Warszawa

Kto mieczem wojuje, od miecza ginie

Legia Warszawa dziś przegrała 2:0 z Zagłębiem Lubin. Powiedzieć, w pełni zasłużenie, to nic nie powiedzieć. Miedziowi w pierwszej połowie zmiażdżyli Legię jej bronią. Świetny pressing połączony z niesamowitą walecznością. Te dwa elementy, skutecznie zmieniły pięknie grającą Legię w zlepek gwiazdeczek. Moim zdaniem, najlepsi na boisku byli Woźniak i Piątek. Zwłaszcza ten drugi ma potencjał na niezłą karierę. Radzę Wam zapisać to nazwisko w Waszym notesie lub iPhonie ;).

Legia w ciągu 45 minut stworzyła jedną akcję, w której faulowany był Guilherme, lecz sędzia Frankowski jak zwykle był w swoim Matrixie. Nie zmienia to jednak obrazu całej połowy i pełnej dominacji Zagłębia Lubin. Podopieczni Stokowca mogli spokojnie te 45 minut wygrać 4:0.

W drugiej odsłonie nastąpiła zmiana taktyki Zagłębia, gospodarze cofnęli się i wyczekiwali na kontry. Legia przeważała, ale nie potrafiła strzelić choćby bramki kontaktowej. W słabszej formie ewidentnie jest Nikolić, dziś znów zmarnował akcję sam na sam z bramkarzem. Niedoszła gwiazda Interu Baku Mediolan zanotował chyba 100% podań niecelnych. Starzyński przy Dudzie to profesor, co potwierdził asystując Piątkowi przy drugiej bramce. Środek Legii był bezradny, jak ja na pierwszej randce z 10 lat od siebie starszą kobietą.

Mityczne przygotowania do sezonu można już potraktować jak bajki, opowiadane małym dzieciom. Legia jedzie na oparach i cała nadzieja w Jodłowcu. Przed Wojskowymi dwa mecze prawdy. Ten z Lechem o Finał Pucharu Polski i z Piastem Gliwice. Jeśli wygramy ten pierwszy, siłą rozpędu weźmiemy też Piasta. Gorzej będzie jeśli ten optymistyczny plan 2 maja weźmie w łeb.

My kibice wierzymy i jesteśmy z Legią do końca, śpiewając „Nie poddawaj się ukochana ma, nie poddawaj się Legio Warszawa!”

Ze Sportowym Pozdrowieniem

[vc_row][vc_column text_align=”center” width=”1/3″][TS_VCSC_Team_Mates_Standalone team_member=”21″ custompost_name=”PabLo” style=”style2″ show_download=”false” show_contact=”false” show_opening=”false” show_skills=”false” icon_align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][/vc_column][vc_column width=”1/4″][/vc_column][/vc_row]

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Legia Warszawa