Obserwuj nas

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Żałowałem Podbeskidzia parę dni po spadku

Siedzę wygodnie w fotelu i robię wielkie oczy. Podbeskidzie po spadku na boisku, zwraca się do posłów o wyjaśnienie sytuacji sprzed miesiąca. Na wstępie dodam, że to co zarząd Lechii zrobił – wycofując się ze skargi – moralne nie było. Miał jednak swoje powody. Przepraszam bardzo, ale najpierw patrzymy na siebie, potem na innych. Zagrożono Lechii brakiem licencji na europejskie puchary.

Przejdę jednak do pokrzywdzenia Podbeskidzia. Otóż uważają oni, że zostali pokrzywdzeni i zostali wywaleni z górnej ósemki przy zielonym stoliku. Ja uważam wręcz odwrotnie. Oni dostali szansę wejść przy zielonym stoliku. To są fakty niepodważalne! Lechii i Ruchowi odjęto po punkcie zimą.

  1. W sytuacji, gdy Lechia i Ruch mieli odjęte punkty Podbeskidzie byłoby na 9. miejscu. Miało tyle samo punktów, ale najgorszy bilans w małej tabeli.
  2. W sytuacji, gdy Lechia i Ruch mieliby normalny bilans punktowy Podbeskidzie byłoby na 9. miejscu. Miałoby punkt mniej, bo piłkarsko na grupę mistrzowską nie zasłużyli.
  3. W sytuacji, gdy Lechia odzyskała swój punkt, a Ruch nadal miał odjęty, Podbeskidzie było na 8. miejscu. Miało ten sam bilans co Ruch, ale wygrywało w tabeli… Fair Play.

Oczywiście mogę się zgodzić, że punkty powinny być odejmowane na początku sezonu. Jednak do cholery, jak można w słabej grupie spadkowej, zdobyć jeden punkt na 6 spotkań? Przegrać z kontrkandydatem do utrzymania 1:5. Włodarze Podbeskidzia i Bielska-Białej muszą mieć niesamowity tupet, żeby teraz występować z wnioskiem do posłów.

Podbeskidzie zaskarbiło sobie sympatię kibiców, którzy nie potrafią dodawać i odejmować. Teraz tę sympatię mogą stracić robiąc z siebie pośmiewisko na całą piłkarską Polskę. Nie pokazali nic w walce o utrzymanie. Teraz robią z siebie jeszcze większą ofiarę. A powiedzmy sobie dobitnie, taką ofiarą nie byli i nie są.

Żałowałem ich tak po ludzku parę dni. Widząc, że nic im nie wychodzi. Spadli bez podjęcia rękawic. Niestety jak widać, w głowach się niektórym od tego nieróbstwa poprzewracało.

 

[vc_row][vc_column text_align=”center” width=”1/3″][TS_VCSC_Team_Mates_Standalone team_member=”5010″ custompost_name=”Maksymilian Fota” style=”style2″ show_download=”false” show_contact=”false” show_opening=”false” show_skills=”false” icon_align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][/vc_column][vc_column width=”1/4″][/vc_column][/vc_row]

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Podbeskidzie Bielsko-Biała