Obserwuj nas

Legia Warszawa

Besnik Hasi nowym trenerem Legii Warszawa

Były trener Anderlechtu Bruksela będzie trenerem Legii Warszawa. Podpisze kontrakt na 2 lata. Albański trener prowadził wielokrotnego mistrza Belgii przez 2 lata. Zdobył z nim Mistrzostwo Belgii w 2014, ale to tylko częściowo jego zasługa, bo był asystentem van den Broma, a trenerem został w marcu. Zwolniony został jednak przez brak satysfakcjonujących wyników – ostatnie dwa lata to brak mistrzostwa. W Anderlechcie pracował od 2008 roku jako asystent Ariela Jacobsa.

Besnik Hasi to utytułowany były piłkarz reprezentacji Albanii. Rozegrał 50 spotkań i strzelił 2 gole. Jego Anderlecht grał taktyką 4-2-3-1 i szybko zmieniali na 4-3-3 lub nawet 2-4-4 w ataku. Trener dużą rolę przykładał do ataków bocznymi strefami boiska. Krótkie podania i szybki atak – takie założenia stawiał przed piłkarzami Anderlechtu. Duża zaleta jest taka, że nie boi się (a nawet lubi) stawiać na młodych piłkarzy.

Jedno jest pewne, filozofią pasuje do Legii i ma odpowiednie przygotowanie taktyczno-mentalne. Belgowie dużą wagę przykładali do taktyki, a sam Anderlecht to podobne ciśnienie jak Legia Warszawa.

Jak to wyjdzie w praniu czas pokaże.

Tu znajdziecie więcej o taktyce Besnika Hasi: https://outsideoftheboot.com/2015/07/17/tactical-philosophy-besnik-hasi/

 

2 komentarze

2 Comments

    Leave a Reply

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Advertisement

    Musisz zobaczyć

    Zobacz więcej Legia Warszawa