Connect with us

Legia Warszawa

Besnik Hasi nowym trenerem Legii Warszawa

basnik trener

Były trener Anderlechtu Bruksela będzie trenerem Legii Warszawa. Podpisze kontrakt na 2 lata. Albański trener prowadził wielokrotnego mistrza Belgii przez 2 lata. Zdobył z nim Mistrzostwo Belgii w 2014, ale to tylko częściowo jego zasługa, bo był asystentem van den Broma, a trenerem został w marcu. Zwolniony został jednak przez brak satysfakcjonujących wyników – ostatnie dwa lata to brak mistrzostwa. W Anderlechcie pracował od 2008 roku jako asystent Ariela Jacobsa.

Besnik Hasi to utytułowany były piłkarz reprezentacji Albanii. Rozegrał 50 spotkań i strzelił 2 gole. Jego Anderlecht grał taktyką 4-2-3-1 i szybko zmieniali na 4-3-3 lub nawet 2-4-4 w ataku. Trener dużą rolę przykładał do ataków bocznymi strefami boiska. Krótkie podania i szybki atak – takie założenia stawiał przed piłkarzami Anderlechtu. Duża zaleta jest taka, że nie boi się (a nawet lubi) stawiać na młodych piłkarzy.

Jedno jest pewne, filozofią pasuje do Legii i ma odpowiednie przygotowanie taktyczno-mentalne. Belgowie dużą wagę przykładali do taktyki, a sam Anderlecht to podobne ciśnienie jak Legia Warszawa.

Jak to wyjdzie w praniu czas pokaże.

Tu znajdziecie więcej o taktyce Besnika Hasi: https://outsideoftheboot.com/2015/07/17/tactical-philosophy-besnik-hasi/

 

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  kibic

  2 czerwca at 14:49

  Pożyjemy, zobaczymy. Akurat ja byłem zwolennikiem pozostawienia Czerczesowa i niezależnie od tego co można wyczytać na forach, a czego nie potwierdził póki co nikt z klubu, nie uważam że jedyną przyczyną były żądania wzmocnienia Legii zawodnikami za 2/5/10/20M EUR (niepotrzebne skreślić), których nasza trójka Właścicieli nie mogła spełnić. Coś zazgrzytało innnego, czego pewnie z czasem się dowiemy od naszych “ćwierkających” przyjaciół.

  Kandydatura nie powala, dla kraju takiego jak Polska zatrudnienie Albańczyka, to nie jest chyba szczyt możliwości. To, że gość był w Anderlechcie i grał 50 razy w reprezentacji Albanii niczego nie gwarantuje.

  PS. Zawodowo zajmuję się biznesem we wschodniej Europie i często bywam w krajach byłej Jugosławi i bardzo dobrze wiem jakie do dzisiaj bywają relacje pomiędzy tamtejszymi narodami. Stąd jestem ogromnie ciekaw jak gość z Kosowa będzie się dogadywał z naszymi Serbami. W końcu Nikolić i Prijović to 95% siły Legii. Mam nadzieje, że podejmując tę decyzję ktoś w klubie to przynajmniej przeanalizował.

  • Avatar

   PabLo

   3 czerwca at 08:32

   Faktycznie mentalność inna, zobaczymy na ile przesiąkł europejską piłką i właśnie wspomnianą mentalnością w Belgii

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

More in Legia Warszawa