Obserwuj nas

Felietony

Liga po mojemu odc. 10

liga-po-mojemu grafika

Polska w ćwierćfinale Mistrzostw Europy! Kurde jak to brzmi? Przez lata marzyłem o takiej sytuacji i co cztery lata dostawałem po głowie. Chciałem, by zamiast Van Bastena był taki Lewandowski, a za Rijkaarda Krychowiak. Niestety, nie doczekałem się. Za dzieciaka, wybiegałem na podwórko z piłką i byłem Holendrem, nie mogłem identyfikować się z Polakami, którzy, tak jak ja, oglądali Mistrzostwa w domu.

Teraz mamy, nie boję się tego powiedzieć, świetną Reprezentację – jedną z najlepszych w historii. Dzieciaki zaczynają ściągać koszulki Messiego i Ronaldo. Zakładają te biało-czerwone z Lewandowskim, Krychowiakiem, a takie łobuziaki, to nawet z Pazdanem. Piękne! Chwilo trwaj!

W czwartek czeka nas Portugalia. Plejada gwiazd, która do tej pory na tych Mistrzostwach nie wygrała meczu w regulaminowym czasie gry. Nie widziałem tam zespołu i mam nadzieję, że w meczu z Polakami też go nie zobaczę. Węgrzy pokazali nam jak zagrać z Portugalią. Trzeba ich przycisnąć do własnej bramki, tak, jak my natarliśmy na Irlandię Północną. Stłamsić ich atak w zarodku, niech się gubią na własnej połowie. Czekam, aż odblokuje się nasz atak, a jeśli tak się stanie jestem spokojny o wynik. Już widzę te pojedynki Pazdana i Glika z Ronaldo. Walką i determinacją możemy to wygrać.

Sam boję się myśleć o sukcesie. Jaki to będzie miało wpływ na naszą Ekstraklasę, na wycenę naszych zawodników, na frekwencję na stadionach? Polska piłka, ta profesjonalna, idzie do przodu. Mam nadzieję, że Mistrzostwa wpłyną na rozruszanie małych klubów. Po sukcesie, każdy będzie chciał być piłkarzem – szkółki będą pękać w szwach, a sponsorzy przychylnie spojrzą na nasze kluby. Marzenia? Kurczę, ale jakie bliskie, wydają się na wyciągnięcie ręki.

Przed Mistrzostwami stawiałem na półfinał. Jak to bywa w pesymistycznej Polsce, ludzie mówili: puknij się w łeb! Pytali co brałem? Teraz to całkiem realne, już namacalne. Wystarczy tylko wygrać w czwartek. Tylko i aż – tak blisko i tak daleko!

Polacy jesteśmy z Wami!

Kliknij by skomentować

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Reklama

Musisz zobaczyć

Więcej z Felietony

 • mozg drughr popierdolki mozg drughr popierdolki

  Nieumiarkowane gromadzenie

  Ileż to razy kupiliśmy niepotrzebną rzecz tylko dlatego, że akurat ją zobaczyliśmy i zbyt...

 • watch ekstraklasa watch ekstraklasa

  A może Wisła powinna upaść?

  Od kilkunastu dni, trwa brawurowa akcja ratowania klubu z Krakowa. Dość niecodzienna, bo zaangażowani...

 • Tak się robi piłkę w Polsce Tak się robi piłkę w Polsce

  Tak się robi futbol w Polsce

  Znikające pieniądze, życie ponad stan i kredyty, które spłacają kibice. Patologia goni patologię, a...

 • Biała Gwiazda Biała Gwiazda

  Złodzieje marzeń

  Godną, chociaż biedną. Taką widziałem Wisłę Kraków, kiedy Towarzystwo Sportowe ogłaszało przejęcie 100% akcji...