Obserwuj nas

Transfery

Filip Starzyński wykupiony przez Zagłębie Lubin

Reprezentant Polski będzie grał w tym sezonie w Zagłębiu Lubin. Włodarze miedziowych dogadali się z belgijskim Lokeren co do kwoty transferu. Informację jako pewną przekazał nam wczoraj dziennikarz największej gazety w Belgii Mich Vergauwen.

Filip Starzyński ostatnie pół roku spędził właśnie w Zagłębiu Lubin. Jego belgijska przygoda nie była zbyt udana. KSC Lokeren kupując go z Ruchu Chorzów na pewno liczył na więcej. Okazało się jednak, że Filip trudno przechodzi aklimatyzację w Belgii. Nieznajomość angielskiego to główna przyczyna jego niepowodzeń, bo piłkarsko jest naprawdę dobry i był chwalony przez belgijskich dziennikarzy. Po udanej rundzie w Zagłębiu i powołaniu do Reprezentacji Polski było jasne, że Lokeren będzie chciało sprzedać z zyskiem polskiego zawodnika. Jak się okazało Filip Starzyński zaliczył tylko kilka minut na Euro i nie wpłynęło to zbytnio na zainteresowanie jego osobą. Lokeren jeszcze przed Mistrzostwami wyceniało Starzyńskiego na 1 Milion Euro. Zagłębie dawało 300 tysięcy Euro.

W ostatnich dniach Miedziowi ponowili ofertę dokładając 200-300 tysięcy Euro. W związku z tym, że jest to najlepsze wyjście dla piłkarza włodarze Lokeren wczoraj przystali na ofertę Zagłębia Lubin.

Ofensywny pomocnik nie będzie mógł wystąpić w meczu eliminacji Ligi Europy z Partizanem Belgrad gdyż nie został do tej rundy zgłoszony.

KSC Lokeren potwierdza transfer – 500tysięcy Euro, kontrakt na 4 lata!

Inny Dolnośląski klub też wzmacnia ofensywę. Napastnik Bence Mervó z FC Sion będzie zawodnikiem Śląsk Wrocław. Węgier ostatnie pół roku grał we Wrocławiu na zasadzie wypożyczenia i strzelił 4 bramki.

 

foto: Mikołaj Olszewski/mkszaglebie.pl

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Transfery