Obserwuj nas

Legia Warszawa

Steeven Langil kolejnym wzmocnieniem Legii

Legia Warszawa jest o krok od pozyskania kolejnego zawodnika z belgijskiego Waasland Beveren. Po zakontraktowaniu środkowego pomocnika Thibaulta Moulina, Mistrzowie Polski zarzucili sieci na skrzydłowego. To 28-letni Steeven Langil. Według Belga Micha Vergauwena, to bardzo szybki prawonożny skrzydłowy, może grać zarówno po lewej, jak i po prawej stronie boiska. W poprzednim sezonie wystąpił w 37 meczach, w których 6 razy trafiał do siatki rywali i 6 razy asystował kolegom. Zaletami są wspomniana już ogromna szybkość, a także dobry drybling. To zawodnik o wysokich umiejętnościach technicznych. Jego wadą mogą być nie tyle braki w defensywie, co duża opieszałość w grze obronnej zespołu.

Pierwszą rundę poprzedniego sezonu miał bardzo dobrą, jednak na wiosnę, kiedy coraz częściej myślał o odejściu i dopominał się transferu, zdecydowanie obniżył swoje loty. W 14 meczach ani razu nie trafił do siatki rywala, nie zaliczył też żadnej asysty.

Krótko charakteryzując tego zawodnika, warto również wspomnieć, że jest on dosyć chimeryczny. Gdy wszystko układa się po jego myśli, jest zadowolony, klub ma z niego sporo pożytku. Gdy tylko do jego głowy wkradnie się odrobina frustracji, wszyscy dookoła o tym wiedzą. Steeven nigdy nie kryje swoich negatywnych emocji.

W poniższym filmiku próbka umiejętności Langila z wszystkimi bramkami z poprzedniego sezonu.

[vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=A9W2NwC4b18″ align=”center”]

[vc_video link=”https://vimeo.com/171614936″ align=”center”]

W przeszłości występował we francuskich klubach. Przez kilka sezonów był wypożyczany z AJ Auxerre, między innymi do SM Caen, FC Valenciennes, CS Sedan, Guingamp.

Legia dogadała się już z samym zawodnikiem co do kontraktu. W grę wchodzi umowa na 2 lata z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Ciekawe jest również zachowanie samego zawodnika, który, aby wymusić transfer z Waasland Beveren, odmówił wyjazdu na obóz przygotowawczy zespołu. Miało to miejsce dwa tygodnie temu.

Wzmocnienia z Beneluxu

Jak widać Legia, za sprawą nowego trenera, Besnika Hasiego, zintensyfikowała poszukiwanie wzmocnień zespołu w krajach Beneluxu. Trener bardzo dobrze zna tamten rynek, a co chwilę domagając się wzmocnień, wyraźnie woli sprowadzać zawodników, których już mniej lub więcej zna. Ostatnie mecze Mistrza Polski obnażyły jego słabości kadrowe na pozycjach w środku boiska, a także na skrzydłach. Jeśli rozmowy między klubami zakończą się powodzeniem, transfer ten wydaje się realnym wzmocnieniem Wojskowych przed kolejnymi meczami w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

Jak informuje oficjalna strona belgijskiego klubu, osiągnięto porozumienie, a zawodnik jest już w drodze do Warszawy na testy medyczne. Zawodnik przejdzie dziś [wtorek] testy medyczne i poleci na mecz by zagrać w środę z Trenczynem.

Legia Warszawa potwierdziła dziś [wtorek] o 13:45 transfer zawodnika.

 

fot. football365.fr

1 Comment

1 Comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Legia Warszawa