Obserwuj nas

Pogoń Szczecin

Coś się kończy, coś się zaczyna – remis w spotkaniu w Lubinie

Konfrontacja najgorszego Zagłębia i najlepszej Pogoni w obecnym sezonie zakończyła się bramkowym remisem. Jest to wynik sprawiedliwy i żadna ze stron nie powinna być niezadowolona z takiego obrotu spraw. Kibice Miedziowych, patrząc na grę swoich piłkarzy, mogą być w pełni usatysfakcjonowani podziałem punktów, a wielu z sympatyków gości nie myślało nawet o jakiejkolwiek zdobyczy punktowej w niedzielne popołudnie. Przykład idealnego kompromisu.

Więcej w tym meczu z pewnością straciło Zagłębie. Pierwszy mecz bez zwycięstwa w tym sezonie, pierwsza stracona bramka i to nie w spotkaniu z ligowym hegemonem, a będącą w lekkim dołku Pogonią. Niewskazanym jest jednak martwić się o drużynę Piotra Stokowca, bowiem podział punktów nadejść kiedyś musiał, a biorąc pod uwagę fakt, że Zagłębie do tej pory grało co trzy dni można ten wynik usprawiedliwić.

Podopieczni Kazimierza Moskala zagrali najlepszy mecz w tym sezonie i byli naprawdę blisko zgarnięcia pełnej puli punktów. O ile w pierwszej połowie mecz był wyrównany, tak w drugiej to oni przeważali i zasłużenie wyszli na prowadzenie po golu Kamila Drygasa. Nie wygrywa się jednak meczów, kiedy gra się nieomal bez bramkarza. Gospodarze nie potrafili stworzyć sobie żadnej dogodnej sytuacji i dopiero Dawid Kudła zainicjował pierwsze poważne wrzenie pod bramką Pogoni. Złe wybicie piłki bramkarza Portowców, piłka znalazła się pod nogami Łukasza Janoszki i umieścił piłkę w bramce.

Koniec świetnej, zwycięskiej passy Zagłębia, koniec passy czystych kont Martina Polacka, a także przełamanie Pogoni i pierwszy naprawdę dobry mecz Portowców. Coś się kończy, coś się zaczyna. Zobaczymy co przyniosą te zmiany w dalszej perspektywie.

 

Składy:

Zagłębie Lubin: 1. Martin Polacek – 23. Daniel Dziwnel (4. Aleksandar Todorovski 46’), 33. Lubomir Guldan, 5. Jarosław Jach, 20. Jarosław Kubicki, 24. Jakub Tosik, 7. Krzysztof Janus, 14. Łukasz Janoszka, 28. Łukasz Piątek, 17. Adrian Rakowski (18. Filip Starzyński), 27. Michal Papadopulos (26. Krzysztof Piątek 59’).

Pogoń Szczecin: 66. Dawid Kudła – 9. Adam Frączczak (21. Sebastian Rudol 90’), 3. Jarosław Fojut, 4. Jakub Czerwiński, 33. Mateusz Lewandowski – 7. Adam Gyurcsó, 23. Mateusz Matras, 6. Rafał Murawski (c), 14. Kamil Drygas, 11. Spas Delev (77. Ricardo Nunes 82’) – 18. Seiya Kitano (93. Łukasz Zwoliński 70’).

Gole: Kamil Drygas 61′ – Łukasz Janoszka 85′

Arbiter – Tomasz Kwiatkowski

 

2 komentarze

2 Comments

    Leave a Reply

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Advertisement

    Musisz zobaczyć

    Zobacz więcej Pogoń Szczecin