Obserwuj nas

Bruk Bet Termalica Nieciecza

Słoniki kontra Portowcy na koniec roku

Piłkarze Bruk-Bet Termaliki Nieciecza zakończą tegoroczną rywalizację meczem z Pogonią Szczecin przed własnymi kibicami. Będzie to pierwsze spotkanie 20. kolejki Lotto Ekstraklasy.

Ofensywa dalej bez „Gutka”

Potwierdziły się przypuszczenia sprzed kilku tygodni odnośnie kontuzji Vladislavsa Gutkovskisa, która wykluczyła go z gry do końca roku. Brak łotewskiego snajpera to spora strata dla „Słoników”, gdyż jest on najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu z Niecieczy. W zastępstwie od pierwszej minuty pewnie znów wybiegnie Wojciech Kędziora, lecz w ostatnim czasie doświadczony napastnik jest bardzo nieskuteczny. Niewykluczone, że przełamanie nastąpi w ostatnim tegorocznym meczu.

[vc_single_image image=”17528″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_shadow”]

Putiwcew wraca po pauzie…

Ukrainiec po kartkowej absencji wraca do linii defensywy „Słoników”. Jego brak był nadto widoczny w ostatnim meczu przeciwko Górnikowi Łęczna. Bruk-Bet przegrał ten mecz aż 3:0, co na pewno źle świadczy o grze obronnej Niecieczy. Putiwcew to mocny punkt defensywy ekipy Czesława Michniewicza i jego obecność na pewno pozytywnie wpłynie na zespół.

Wspomnienia obu trenerów

Dla trenerów obu zespołów będzie to szczególny mecz. Tak się złożyło, że zarówno Czesław Michniewicz jak i Kazimierz Moskal pracowali w tych klubach we wcześniejszych sezonach. Obecny szkoleniowiec Pogoni – Kazimierz Moskal drużynę z Niecieczy prowadził w latach 2012-13, jeszcze na zapleczu Ekstraklasy. Z kolei Czesław Michniewicz na ławce trenerskiej „Portowców” dowodził jeszcze w zeszłym sezonie. Wywalczył z Pogonią 6. miejsce w Ekstraklasie, lecz umowa nie została przedłużona.

Mecz w trudnych(?) warunkach…

Połowa grudnia za nami, więc pogoda nieraz już potrafiła spłatać figla. Wczoraj w Niecieczy solidnie padał śnieg i obecny stan murawy pozostawia wiele do życzenia. Najważniejsze, aby w piątek boisko było zdolne do gry. Miejmy nadzieję, że będziemy świadkami ciekawego widowiska. W końcu obie ekipy znajdują się w górnej ósemce ligowej tabeli. Jak przyznaje trener Michniewicz, oba zespoły będą walczyć o pełną pulę i remis nie będzie satysfakcjonował nikogo. Trzy punkty mogą umocnić Bruk-Bet lub Pogoń w górnej części tabeli i zapewnić spokojną zimę.

 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Bruk Bet Termalica Nieciecza