Connect with us

Legia Warszawa

Legia powraca! Jak zaczniemy z Zagłębiem?

Stulecie Legii Radović 32 Legia Warszawa

Legia Warszawa wraca na boiska Ekstraklasy po 53 dniach przerwy. Sparingi przedsezonowe nie powiedziały nam niestety zbyt wiele. Czego możemy oczekiwać od zespołu ze stolicy?

Tego nie wiedzą nawet najstarsi górale. W żadnym z pięciu rozgrywanych meczów kontrolnych trener Romeo Jozak nie wystawił jedenastki zbliżonej do wyjściowej. Podczas zgrupowań testowano kilka nowych ustawień między innymi z trójką obrońców. W przerwie zimowej drużynę zespołu mistrza Polski opuścili brazylijski czarodziej Guilherme, którego strata może być widoczna, oraz Thibault Moulin, który również wnosił wiele zarówno w ataku jak i w obronie. Francuz miał być filarem wokół którego miała być budowana pomoc, niestety pod koniec zgrupowania w Hiszpanii opuścił szeregi wojskowych.

Bez Sadiku, ale z Philippsem

Niespodziewanie pomimo dobrych występów podczas obozów przygotowawczych na odejście zdecydował się Armando Sadiku, który chciał skorzystać z życiowej szansy i przeniósł się do Levante. Pomimo wyrwania kilku „zębów” już od początku na treningach stawiło się kilku nowych graczy, aby jak najszybciej zgrali się z nowymi kolegami. W zimowym okienku dołączyło sześciu nowych zawodników ilu z nich zobaczymy w dniu dzisiejszym? Prawdopodobnie trzech. W formacji defensywnej obok Michała Pazdana zobaczymy pozyskanego z francuskiego Montpellier HSC Williama Rémy’ego. W środku pola zobaczymy zapewne Domagoja Antolić’a oraz co może zaskakiwać Chrisa Philippsa który dołączył pod koniec hiszpańskiej części przygotowań.

Jakim ustawieniem zaskoczy Jozak?

Legia może liczyć również na powracającego po urazie Miro Radovicia, który jak zawsze wniesie sporo jakości do gry. Romeo Jozak podczas konferencji zapowiedział iż Wojskowi wystąpią w formacji 4-3-3. Poprzednie spotkanie zakończyło się zwycięstwem stołecznego zespołu. Wynik 2:1 świadczy o wyrównanym spotkaniu. Walczący o Mistrzostwo Polski Warszawiacy muszą dać z siebie wszystko, jak będą wyglądać Wojskowi okaże się już dziś wieczorem na stadionie „Miedziowych”.

Przewidywana jedenastka Legii Warszawa
Malarz – Jędrzejczyk, Remy, Pazdan, Hlousek – Antolić, Philipps, Mączyński – Szymański, Niezgoda, Hamalainen

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

More in Legia Warszawa