Obserwuj nas

Bruk Bet Termalica Nieciecza

Odwiert dna w Ekstraklasie

Wspaniały, emocjonujący, znakomity, genialny, kosmiczny. Ilość słów, jakie cisną się na usta w przypadku spotkania Bruk-Bet Termalica Nieciecza vs Sandecja Nowy Sącz jest ogromna. Oczywiście nie są to te słowa, które wypisałem na samym początku, tam pojawiły się przypadkowe wyrazy. Słowa, którymi można określić spotkanie dumnie promowane w mediach społecznościowych hashtagiem #CopaDelGminaZabno to: żenada, gówno, chała, syf, kompromitacja, nędza, dno (resztę możecie sobie wymyśleć według uznania i kreatywności).

Mecz, który był pokazem tego, co w naszej lidze jest największym rakiem. 22 ludzi (bo nie nazwę ów panów piłkarzami) mających problem z wymianą najprostszych podań wewnętrzną częścią stopy czy przyjęcia piłki. Każdy element techniki użytkowej był okraszony takim ładunkiem genialności, że gdyby choć trochę z tej genialności spadło na np. konstruktorów samochodów to z dnia na dzień zaczęto by produkować pojazdy z napędem konnym, zapominając o wszystkich wieloletnich zdobyczach techniki.

Kolejnym aspektem, nad którym warto się pochylić była inteligencja zawodników. Kiepsko jak zawodnik jest słaby technicznie, mierny fizycznie, ale jak jest po prostu boiskowym głupkiem, który nie myśli podczas spotkania, to ręce opadają. Wtedy jedyne czego trener może nauczyć to hmm… Nie, trener nie może wtedy wiele, może przygotować takich delikwentów fizycznie i puszczać, aby zabiegali rywala w swoim tylko znanym stylu i sposobie. I tutaj właśnie tego NIE oglądaliśmy, bo również fizycznie było marnie. Marnie na każdym polu, zawodnicy do serca wzięli sobie hasło wyborcze Krzysztofa Kononowicza „Nie będzie niczego!” i konsekwentnie je realizowali.

Takie drużyny powinno się degradować, słabe na każdym – nomen omen – polu, sklecane na poczekaniu za pół darmo, nie wnoszą nic do poprawy poziomu ligi i naszej piłki. Kompletne zero. Gdyby tu chociaż było widać plan, młodych Polaków, którzy liczbą wylewają się z murawy, cokolwiek o co można by było się zaczepić i widzieć jakiś pozytyw… Ale tam nie ma nic!

I żeby nie było, że czepiam się tylko tych dwóch ekip. Takich drużyn w Ekstraklasie jest więcej! Reforma ligi powinna iść w stronę zmniejszenia liczby drużyn, ponieważ nie tyle brakuje nam 16 poważnych klubów na miarę Ekstraklasy. Brakuje nam też 16 poważnych trenerów, piłkarzy, którzy potrafią grać piłkę, prezesów potrafiących zarządzać klubem i wielu innych rzeczy, bez których 16-klubowa liga w Polsce powinna nosić w najlepszym wydaniu miano półprofesjonalnej.

PS Bruk-Bet Termalica 1:0 Sandecja Nowy Sącz

źródło: EkstraStats

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Bruk Bet Termalica Nieciecza