Connect with us

Arka Gdynia

Batalia warta „6 punktów” dla Legii i Arki Gdynia

Ekstraklasowy kryzys osobowości

Wszyscy jesteśmy świadomi kłopotów Mistrza Polski, ale nie ma sensu szukać usprawiedliwień. Legia przed przerwą na mecze reprezentacyjne była w dołku, czy z nich wyjdzie? Tego dowiemy się już dziś wieczorem. Ten mecz jest o „6 punktów” dla Legii, ale też dla Arki Gdynia, która walczy o czołową ósemkę.

Świąteczny okres to czas, który powinniśmy poświęcić najbliższym, lecz niewątpliwie oczy kibiców warszawskiej Legii dziś wieczór zwrócone będą na stadion w Gdyni. Mistrzowie Polski rozegrają pierwszy mecz po przerwie związanej z meczami reprezentacji. Ostatni mecz zespołu Romeo Jozaka nie należał do najlepszych, rzekłbym nawet bardzo słaby, o ile nie dramatyczny. Piłkarze Legii więc mają coś do udowodnienia. Trener wraz ze swoim sztabem miał dwa tygodnie na poukładanie wszystkiego. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest Domagoj Antolić, któremu skończyło się zawieszenie. Niestety z urazem stopy boryka się Jarosław Niezgoda i jego z pewnością w dniu dzisiejszym nie zobaczymy.

Spotkanie z dziesiątą drużyną w tabeli może być dobrą okazją na przełamanie się. Z drugiej strony Arka wciąż walczy o awans do czołowej ósemki, poza tym to zespół Leszka Ojrzyńskiego.

Kluby prowadzone przez trenera z Ciechanowa cechują się świetnym przygotowaniem fizycznym i potrafią sprawiać niespodzianki jak choćby ta ubiegłoroczna gdzie zdobyli Puchar Polski pokonując w finale Lecha Poznań. Za Arką przemawiać może również fakt, że mecz będzie rozgrywać na własnym stadionie, gdzie do tej pory stracili zaledwie 9 goli.

Limit błędów już się wyczerpał

Każdy z nas świadom jest tego, że limit błędów wyczerpał się już dawno. Legia do Gdyni jedzie po trzy punkty, chcąc je zdobyć muszą pokazać się z dużo lepszej strony niż w poprzednich meczach. Jak do tej pory wyglądała Legia, wszyscy wiemy. Grając w tym klubie trzeba dać z siebie wszystko i niedopuszczalną sytuacją jest brak zaangażowania i przechodzenie obok meczu. Atmosfera wokół zespołu już jest dość gęsta, większość z nas podchodzi do klubu bardzo emocjonalnie. Bez względu na sytuację w jakiej się znajdujemy musimy wspierać nasz klub do końca. Mam ogromną nadzieje, że podczas tej dwutygodniowej przerwy, pomimo wszelkich perturbacji sztab zdołał poprawić grę zespołu. Wierzę, że może nie od razu ale już niedługo Legia zacznie grać na miarę swojego potencjału, a my spotkamy się 20 maja na warszawskiej starówce!

Ze swojej strony chciałbym życzyć wszystkim czytelnikom portalu Watch Ekstraklasy Zdrowych, pogodnych, a przede wszystkim spokojnych Świąt Wielkiej Nocy!

 

Przewidywany skład Legii na mecz z Arką Gdynia:

Arek Malarz – Marko Vesović, Michał Pazdan, William Remy, Artur Jędrzejczyk, Domagoj Antolić, Chris Philipps, Cafu – Cristian Pasquato, Miroslav Radović, Kasper Hamalainen.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

More in Arka Gdynia