Obserwuj nas

Kibice

ReymonTTa22

Plakat

Życie postrzegam, jako prostą drogę z punktu A do punktu B, podczas której jest kilka kluczowych skrzyżowań, a my musimy zdecydować, w którą stronę iść. Każdy wybór powoduje, że księga naszego życia zapisywana jest inaczej. Być może różne drogi prowadzą w końcu do jednego celu, ale tego niestety nie sposób sprawdzić. Sytuacja w Wiśle jest na tyle trudna i pokręcona, że generuje ogromne tarcia pomiędzy kibicami. Ty jako fan Białej Gwiazdy, stoisz teraz na rozdrożu i musisz wybrać, w którą ścieżkę skręcić.

Wzorując się na scenie z Matrixa oferuję Ci, jak Morfeusz, dwie pigułki. Czerwona, to „x” w prawym górnym rogu przeglądarki. Wybierając ją, pozostajesz w pozycji biernego widza, który narzeka na Wiślacki los, ale nie robi nic w tym kierunku, żeby go zmienić na lepsze.

Jeśli zaś wybierzesz niebieską, to znaczy, że nie podoba ci się sytuacja w klubie, ale zamiast narzekać, wolisz wziąć sprawy w swoje ręce. Nadszedł czas wyboru. Wybierzesz  „x” czy następny akapit? Czerwona czy niebieska?

Niebieska pigułka

Skoro czytasz dalej, to znaczy, że rozważasz wybranie niebieskiej pigułki. Nie jest to droga łatwa, ni przyjemna, ale głęboko wierzymy, że jedyna która może doprowadzić do lepszego jutra.

Pewnie na tym etapie zastanawia Cię, że wciąż piszę MY i zadajesz sobie pytanie: Kim jesteśmy? Jesteśmy grupą kibiców, która ma dość sytuacji, w jakiej znalazła się Biała Gwiazda. Grupą osób, która nie wierzy w wujka z Ameryki, który sypnie dolarami, by ratować klub. Nie mamy też milionów na kontach, aby móc doraźnie zmienić sytuację. Nie mamy jednolitych poglądów co do oceny pracy zarządu, polityki transferowej, dysponowania budżetem, ale to co nasz łączy to fakt, że nie chcemy czekać na cud. Wolimy działać by pomóc Wiśle odzyskać swój dom. Wyznajemy zasadę: umiesz liczyć, licz na siebie. Powiedzmy sobie jasno: zdajemy sobie sprawę, że nasza akcja, w oczach wielu, to reanimowanie trupa i odwlekanie pogrzebu. Ale nie rezerwujcie jeszcze sali na stypę. Smok może nie zieje teraz ogniem, ale płomyk nadziei dalej się w nim tli. Potrzebuje tylko głębokiego oddechu, żeby znów stanąć na nogi.

ReymonTTa22

To hasło opisuje dokładnie skąd przychodzimy i o co chcemy zawalczyć. Pod tym hasztagiem będziemy pisać o wszystkich działaniach związanych z akcją, którą przygotowujemy, by pomóc Wiśle. Sytuacja jest ciężka, zarząd traci wiarygodność i poparcie kibiców z każdą minutą, PR to już tylko tabliczka na drzwiach, kibice żądają głów, a SKWK… jak nigdy siedzi cicho, jak mysz pod miotłą. Skoro więc na nich liczyć nie można, każdy z nas musi zakasać rękawy i pokazać, że #CałaWisłaZawszeRazem to nie pusty slogan, a realna siła tego klubu.

Akcja

Wyprodukowaliśmy piękne plakaty – cegiełki, które będą sprzedawane, a cała kwota zasili konto Wisły, by wspomóc spłatę zadłużenia za stadion . Plakat wykonany jest na wysokiej jakości papierze, w formacie B1.

Specjalnie na potrzeby akcji, @Obserator1906 stworzył unikalny wzór. Plakaty będą dostępne w dwóch wersjach: podstawowej i exclusive. Koszt wersji podstawowej to 100zł. Wersja ekskluzywna będzie opatrzona podziękowaniami i autografem jednej/kilku  z legend naszego klubu, dlatego koszt takiego plakatu to 200zł.

Plakat będzie możliwy do kupienia od piątku tj.13.07.2018 na stronie Wisły www.sklep.wisla.krakow.pl  lub w Wiślackim Świecie. Możliwy będzie odbiór osobisty, bądź wysyłka kurierem za dopłatą 30 zł.

Można narzekać, bo to nic nie kosztuje, można walić w zarząd jak w bęben, ale nie sprawi to, że nagle znajdą cudowny sposób na uzdrowienie sytuacji. Piłkarze przychodzą i odchodzą, zarządy się zmieniają. Jedyną stałą w tej historii jesteśmy my! Jesteśmy siłą tego klubu i musimy to udowodnić!

Jak śpiewało HappySad „ Miłość, kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze”.

Wisła spada w dół, to oczywiste, a my, jako że ją kochamy, musimy podźwignąć ją z kolan. Nikt za nas tego nie zrobi!

#CałaWisłaZawszeRazem #ReymonTTa22 @ReymonTTa22

12 komentarzy

12 Comments

 1. jaroslaw davidovicz

  11 lipca w 00:03

  i to jest dobra droga… ZAWSZE WISLA

 2. Daniel Skowronek

  11 lipca w 10:29

  A czy nie można by uruchomić sprzedaży przez stronę szybciej?

 3. Roman Dzierwa

  11 lipca w 10:39

  Witam
  Za akcją jestem oczywiście za. Karnet już dawno zakupiony – cegiełka będzie – tylko….
  co dalej – obecny zarząd nie gwarantuje tego, że takie akcje będzie trzeba przeprowadzać co pół roku.
  Można by spróbować założyć odrębne Stowarzyszenie Kibiców, które będzie stało za tego typu akcjami, koordynowało je….. i jednocześnie domagałoby się przynajmniej wglądu w działania Zarządu….tylko kto to zrobi – i wątpię w to, że SKWK odpuści a Zarząd pójdzie na coś takiego.

 4. Junior

  11 lipca w 10:41

  Może zrobić jakąś licytacje jakiś ciekawych pamiątek związanych z Wisłą albo zbiórkę kasy, tak żeby każdy kto chce, niech wyśle nawet z 10/20 zł na konto, które będzie późnej przekazane dla odpowiednich osób.

 5. magda78

  11 lipca w 15:12

  można też zrobić zbiórkę na zrzutka.pl nie każdego stać na plakat za 100 czy 200 zł a na zrzutce grosz do grosza…

  • Anonim

   11 lipca w 17:35

   no to by było dobre i potem przelac TTa22 pomyslcie o tym. grosz do grosza a kto chce plakat to i tak kupi

 6. jetix

  11 lipca w 19:13

  Witajcie Panowie jestem za akcją ale do rzeczy
  Ile to już akcji było żeby ratować Wisłę
  Nie może być tak że prezesi i inne osoby które w klubie są
  Marnują pieniądze swoimi decyzjami trzeba raz na zawsze z tym skończyć
  Nie wierzę że w Krakowie i okolicach nie ma ludzi którzy nie byli by wstanie pomóc klubowi .
  Może kibice z większym portfelem założyli by spółkę i na terenach T.S na tych co mozna i nie kolidowalo z działalnością sportową klubu wybudowali by biurowiec, sklepy itp..
  Wisła Kraków ma dużo terenu i z tego co kojarzę jakaś część jest na działalność komercyjną przeznaczona
  I np.z tego tytułu można by finansować klub
  Drugą sprawa może zarząd i prezesów powinni wybierać kibice
  A przecież na terenie który stoi stadion to Wisła go oddała miastu w zamian korzystania ze stadionu nowego
  Tak mi się wydaje że tak to wyglądało bo ktoś kiedyś już o tym pisał
  Myślę że jakby się znaleźli dobrzy adwokaci i sprawa jest warta świeczki żeby ten temat poruszyć
  Inną sprawą że w ten stadion jest tylu ludzi umoczonych ze będzie afera na całego

 7. Maks Keller

  11 lipca w 19:53

  To już nie jest tylko sprawa kibiców Wisły Kraków. To honor całej piłkarskiej Polski żeby ratować tak zasłużony klub. Jako kibic Pogoni który wie co to jest upadek trzymam kciuki i wespre Wisłę

  • WKfan1906

   12 lipca w 00:55

   Duży szacunek dla ciebie bracie, ja to bym nawet pomógł ratować Cracovie jak by była taka sytuacja, 100zł to nie taka wielka dla mnie a dla kibiców to ten klub jest wszystkim, pozdrowienia z Wisły!

 8. 1916

  12 lipca w 10:44

  Od dziecka kibicuję Legii, ale w piątek kupię Wasz plakat… Szacunek za akcję. Powodzenia

 9. Warszawa

  12 lipca w 10:51

  Szczerze nie znoszę Wisły Kraków, ale zwyczajnie po ludzku jest mi przykro, że wy kibice tego klubu zostaliscie postawienie w takiej sytuacji. Ekstraklasa potrzebuje silnej Wisły.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Reklama

Musisz zobaczyć

Więcej z Kibice