Obserwuj nas

Wisła Kraków

#PoKrakosku odc. 19 | Podtrzymać serię zwycięstw

Tym razem #PoKrakosku  w wyjątkowo w innym składzie. Mocno zapracowanego Maćka zastąpił w tym odcinku Staszek Madej. Piszemy o pozycji lidera, ale też powrocie Pawła Brożka i co zrobić by podtrzymać serię zwycięstw. Zapraszamy.

Daniel: W ubiegłym tygodniu zapewniałem Maćka (Tutaj), że następne #PoKrakosku będzie pisane z pozycji lidera ekstraklasy. Tak też się stało. Jak myślisz, teraz będzie nam się grało łatwiej czy wręcz przeciwnie?

Stanisław: Myślę, że nie tyle pozycja, ile ostatni mecz, powinien mieć dobry wpływ na drużynę. Wysoki wynik, ładna gra przed dużą publicznością, coś takiego musi podbudować naszych zawodników. Jeśli chodzi o przodowanie w tabeli, rzadko się w naszej lidze zdarza, by jakaś ekipa rozsiadała się na fotelu lidera na samym starcie rozgrywek i dłużej się na nim utrzymała. Najważniejsze, żeby zagrać w swoim, ofensywnym stylu i na 90 minut zapomnieć o tabeli.

Początek końca serii

Daniel: Pewnie wiesz, że jestem optymistą i zawsze typuje zwycięstwo naszych piłkarzy? Obecnie mamy fenomenalną serię czterech zwycięstw z rzędu. Jak myślisz, kiedy ta seria się zatrzyma? Bo w takiej formie możemy pobić osiągniecie z ostatniego mistrzowskiego sezonu. Wygraliśmy wtedy 7 meczów.

Stanisław: No właśnie wszytko wskazuje, że już w tej kolejce. W Szczecinie szpital i fatalne wyniki, my zaś mamy najlepszy start od lat. Zgodnie więc z logiką Lotto Ekstraklasy, my zagramy najsłabiej w sezonie, a Pogoń najlepiej. Ja przekornie postawiłbym na Pogoń. A Ty?

Daniel: Najsłabiej już zagraliśmy we Wrocławiu, a mimo to potrafiliśmy wygrać. Nie inaczej będzie w Szczecinie. Zastanawiam się tylko, kiedy ta seria możne zostać przerwana. Po słabej Pogoni przyjedzie do Krakowa Korona. No musimy ich zlać 🙂 Potem derby. A derby jak wiadomo trzeba wygrać. Kolejny mecz to wyjazd do Warszawy… co do logiki ekstraklasy, to nie zdziwiłoby mnie wygranie tych meczów i porażka u siebie z Sosnowcem. Wczoraj pojawiła się informacja, że Brożek podpisze kontrakt do końca sezonu. Dobra decyzja klubu i piłkarza?

Brożek is back

Stanisław: Dla mnie zła decyzja. Musimy stawiać na młodych zawodników, licząc, że na którymś z nich uda nam się w przyszłości zarobić. Nie wierzę, że Paweł, po kontuzjach, bez okresu przygotowawczego wiele nam da. Chciałbym się mylić. Warto też przypomnieć, że klub przed sezonem organizował konferencję, na której zapowiedział stawianie na młodych – zatrudnianie teraz Brozia nieco przeczy tym planom. No i ostatnia sprawa to sam Paweł, który nie chciał wracać. I nie ma co mu się dziwić, na jego miejscu też bym po takim ostatnim meczu, nie wrócił. Co pomyślą młodzi gracze chcący grać u nas? Że nikt im nie da tutaj szansy, bo koniec końców bliżej do składu będzie miał ktoś z zasługami. Wielki szacunek dla Brożka, ale ten rozdział powinien zostać zamknięty przez klub.

Daniel: Rozumiem Twój punkt widzenia, ale nie zgodzę się. Przede wszystkim powrót Brożka można rozegrać dobrze marketingowo. Po drugie do szatni wchodzi szanowany piłkarz. Mówisz o młodych, ale przecież mamy Boguskiego, który przecież blokuje Wojtkowskiego. Ja nie jestem zwolennikiem grania za zasługi i nie wydaje mi się, żeby Stolarczyk wystawiał Brożka, gdy będą lepsi. Zresztą wyobraź sobie Brożka strzelającego gola na wagę trzech punktów w derbach. Czy nie brzmi to pięknie?

Stanisław: A co jeśli jego powrót nie zostanie okraszony żadną bramką, będzie się też bardzo słabo prezentował? Wydaje mi się, że przez jego pożegnanie z R22 kompletnie zapomnieliśmy, że cały sezon spędził w gabinetach lekarzy, a gdy okazjonalnie pojawiał się na boisku, to zawodził. Poza jednym razem. Oczywiście nie muszę dodawać, że bez względu na moją opinię, życzę mu jak największej ilości występów i goli i co najmniej tak pięknego pożegnania, jak w meczu z Lechem

Podtrzymać serię zwycięstw

Daniel: Teraz pewnie trochę odfrunąłem, ale Brożek po prostu wrócił, żeby zdobyć kolejne mistrzostwo 🙂 Podobno zwycięskiego składu się nie zmienia. Jakie jest Twoje zdanie, bo aż się prosi o Wojtkowskiego za Bogusia…

Stanisław: Myślisz, że po tylu zdobytych, wciąż chcę kolejny medal? On może już nie mieć gdzie tego w domu powiesić…. A co do Bogusia, został wybrany zawodnikiem kolejki, więc chyba teraz trener nie może go zmienić. Prawda? Ja jestem wielkim fanem Wojtkowskiego, na łamach Watch-Esa pisałem (tutaj), że czeka go wielka kariera… no ale może mu tym zaszkodziłem? Ostatnie tygodnie nie były najlepsze w jego wykonaniu, sam to uczciwie przyznał. Dostanie szansę w pucharze Polski, ale w Szczecinie tradycyjnie wejdzie z ławki. Jakaś zmiana w składzie byłaby dla mnie sporym zaskoczeniem. Ty chyba też niczego byś nie zmieniał?

Daniel: My kibice też już doświadczyliśmy kilku mistrzostw a chcemy następnego, prawda? Ja bym zmienił Bogusia za Rafała to na pewno. Dałbym szanse Tiborowi od początku za Bashę. Musimy też trochę zacząć rotować składem, bo sezon długi a nasza ławka króciutka. No i posadziłbym też Wasyla i wpuścił Arsenica. Poniosło mnie?

Stanisław: Problem z Tiborem czy Wojtkowskim jest taki, że są to gracze dużo mniej odpowiedzialni od Boguskiego czy Bashy. Dlatego trenerzy na nich nie stawiali. Twoje zmiany są sensowne, natomiast ja bym je zastosował w Pucharze Polski. Tak jak mówisz, ławka jest krótka, przyjdą kontuzje, kartki, dlatego każdy dostanie szansę gry. Od Wojtkowskiego, Grabowskiego, Halilovica kończąc na Kolarze. Na ten moment grajmy najmocniejszym składem, tak by zdobyć, jak najwięcej punktów i zapewnić sobie więcej spokoju pod koniec sezonu

Wygra, przegra, zremisuje?

Daniel: Właśnie. Dla mnie stwierdzenie najmocniejszy skład i Boguski to oksymoron. Tak na koniec, jaki wynik typujesz?

Stanisław: Skoro wszystko wskazuje na Wisłę, to z pewnością nie jesteśmy faworytami. Ot cała Ekstraklasa. Wiem, że Maciek ostatnio postawił na zwycięstwo Białej Gwiazdy, ale wcześniej typował wygrane rywali i zdobywaliśmy punkty. Liczę na to samo. Czyli stawiam na 3-2 dla Pogoni i trzymam kciuki żebym się pomylił.

Daniel: Co ja z Wami mam … 3-1 po fajnym meczu i trzy punkty jadą do Krakowa.

1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: #PoKrakosku odc. 20 | Korona w królewskim mieście | Wisła Kraków |

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Wisła Kraków