Obserwuj nas

Pogoń Szczecin

Wycieczka do fabryki

Wycieczka do fabryki paprykarza

Wycieczka do fabryki kultowego już produktu. Kibice Lecha zapowiadają, że w taki pomysłowy sposób obejdą wyjazdowy zakaz, aby obejrzeć mecz w Szczecinie. Wszystko wskazuje więc, że będzie okazja do wymiany „uprzejmości” z nielubianymi kibicami z Pomorza Zachodniego. Jednak czy takie przytyki nie skończą się dla nich zamknięciem w puszcze paprykarza?

Z jednej strony gospodarze zostali wyhamowani w ostatnim meczu w Białymstoku. Z drugiej, Poznańska Lokomotywa rozpędzająca się po ostatnim zwycięstwie z Koroną i serią 5 meczów bez porażki w Ekstraklasie z Portową jedenastką. Wspólna nienawiść od wielu lat, oczekiwania na rozstrzygnięcia do ostatnich minut. To wszystko cechuje mecze Pogoni z Lechem. W sobotni wieczór na stadionie Floriana Krygiera emocji nie zabraknie z pewnością!

Twierdza Szczecin

Stadion przy Twardowskiego staje się powoli prawdziwą twierdzą szczecinian. W 4 kolejnych meczach u siebie Pogoń nie przegrała, odprawiając przy tym z kwitkiem 3 drużyny. Jednak o jej prawdziwej sile będzie można zacząć mówić po 2 najbliższych sprawdzianach. Po drużynie ze stolicy Wielkopolski do Szczecina zawita bowiem mistrz Polski — Legia.

Wiele wskazuje na to, że w końcu doczekamy się ponownego debiutu na polskich boiskach Michała Żyry. Trenował już z drużyną przed meczem z Jagiellonią, ale trener postanowił oszczędzać go właśnie na ten hitowy mecz. Po drugiej stronie bieguna jest Ricardo Nunes. Brak tego zawodnika spędza sen z powiek trenerowi Runjaicowi. On jednak zapewnia, że wierzy w Huberta Matynię, jedynego zdrowego lewego obrońcę w drużynie.

Wszyscy kibice Granatowo–Bordowych mają jednak obawy, tym bardziej że poznańska ofensywa nie bierze jeńców. Duńsko-portugalski duet napastników pokazuje, że większość ligowych obrońców nie prezentuje zbyt wymagającego poziomu jak na ich umiejętności. Mimo przeciętnych boków najwięcej będzie jednak zależało od środka obrony. Tam Portowcy mają niezwykle młody duet. Jeśli Gruzińsko-Polska para zagra tak jak w ostatnich meczach, czyli na stabilnym wysokim poziomie, pojedynki z zagranicznymi liderami ofensywy poznańskiej będą prawdziwym widowiskiem dla oglądających ten mecz.

Poznaniacy też mają swoje problemy. I też chodzi o defensywę. W ostatnich 4 ligowych meczach zdobyli tylko 1 punkt, na 12 możliwych. Taki wynik nie przystoi drużynie głośno mówiącej o walce o tytuł mistrz Polski.

Marsz w górę tabeli

Mecz ten jest niezwykle ważny dla obu drużyn. Wygrana gospodarzy nad Kolejorzem pozwoliłaby im wywindować się trochę w górę tabeli i zbliżyć się do sobotnich rywali. Dla gości wygrana pozwoli dobić do ścisłej czołówki pomimo tak niekorzystnych wyników na wyjazdach. Piłkarze obu drużyn zdają sobie sprawę, jak ważny jest to pojedynek dla ich kibiców. Dzięki obecności fanów z Poznania atmosfera na trybunach z pewnością będzie gorąca. W sobotę wieczorem na stadionie ma być około 5 stopni. Liczymy na to, że i piłkarze zadbają o to, by podnieść temperaturę tego wieczoru, zarówno kibicom obecnym na stadionie, jak i tym przed telewizorami.

2 komentarze

2 Comments

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Pogoń Szczecin