Connect with us

Rozgrywki

Podbeskidzie kontra Cracovia, czyli uczeń kontra mistrz

W niedzielę Podbeskidzie Bielsko-Biała zagra pierwszy mecz u siebie po awansie. Górale podejmą Cracovię, czeka nas więc pojedynek ucznia z mistrzem, czyli Krzysztof Brede zmierzy się z Michałem Probierzem.

Sylwetka trenera “Górali”

Krzysztof Brede jest wychowankiem Lechii Gdańsk. Kiedy skończył karierę chciał zostać trenerem. W sezonie 2012/2013 został asystentem Bogusława Kaczmarka, sezon później trenerem biało-zielonych został Michał Probierz i on zostawił zdolnego młodego trenera w swoim sztabie, żeby mógł się przy nim uczyć. Ich współpraca układała się tak dobrze, że Probierz zabrał trenera Brede jako swojego asystenta do Jagiellonii Białystok. Ich drogi rozeszły się w 2017, kiedy Krzysztof Brede postanowił zacząć swoją karierę jako pierwszy trener. Podkreślał jednak, że dużo nauczył się od Probierza i że on sam namawiał go do samodzielnej pracy. W sezonie 2017/2018 podjął pierwszą samodzielną pracę.

W czerwcu 2017  został nowym trenerem Chojniczanki Chojnice. W Chojnicach po zeszłym sezonie mieli ambicje awansu do ekstraklasy, to się jednak nie udało. Chojniczanka zajęła 3. miejsce na koniec sezonu ze stratą dwóch punków do miejsc premiowanych awansem. Gra drużyny mogła się podobać, ale w decydującym meczu przegrali z Miedzią w Legnicy aż 1:5. Po sezonie klub rozstał się z trenerem, ta decyzja dziwiła wszystkich. Myślę, że w Chojnicach do dziś żałują tej decyzji, bo Chojniczanka teraz nowy sezon zaczyna w 2 lidze a trener Brede w Ekstraklasie.

***

W 18 czerwca 2018 Krzystof Brede został ogłoszony nowym trenem Podbeskidzia Bielsko-Biała, tam potwierdzi że jest świetnym trenem i ten rok dużo go nauczył, tak więc z Góralami awansował do piłkarskiej elity. Pierwszy mecz na wyjeździe z Górnikiem Zabrze nie wyszedł, ale ta drużyna ma potencjał. Teraz czeka ich pierwszy domowy mecz i zmierzą się z Cracovia. Michał Probierz chwali swojego asystenta i wróży mu, że będzie dobrym trenerem. Ciekawie czy w ich pierwszym pojedynku trenerskim (na pewno będzie ich wiele) uczeń zaskoczy czymś swojego byłego nauczyciela. Już nie mogę się doczekać tego meczu oraz tego jak dalej będzie rozwijać się kariera trenerska Krzysztofa Brede.

Pasjonat polskiej piłki

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

More in Rozgrywki