Obserwuj nas

Legia Warszawa

Cezary Miszta i Jakub Kisiel na dłużej z Legią!

W poniedziałek Legia Warszawa ogłosiła przedłużenie kontraktów do 30 czerwca 2025 roku z dwoma zawodnikami Cezarym Misztą oraz Jakubem Kisielem. Zarówno bramkarz jak i pomocnik są przyszłością drużyny ze stolicy Polski. Obaj posiadają status młodzieżowca w rozgrywkach PKO Ekstraklasy.

Cezary Miszta

Młody bramkarz Legii Warszawa do akademii klubowej trafił w 2016 roku z juniorów Motoru Lublin. Treningi z pierwszą drużyną rozpoczął już jako 15-latek. W późniejszym czasie występował w trzecioligowych rezerwach oraz był wypożyczany do pierwszej ligi – Zagłębia Sosnowiec i Radomiaka Radom. W barwach klubu z Radomia rozegrał 13 spotkań i zanotował cztery mecze bez straty gola. Ten sezon jest dla niego przełomowy, ponieważ zdołał zadebiutować w najwyższej klasie rozgrywkowej, FORTUNA Pucharze Polski oraz w reprezentacji U21. Do tej pory w pierwszym zespole Legii Warszawa Cezary Miszta wystąpił w siedmiu spotkaniach i trzy razy zachowywał czyste konto.  Bramkarz urodzony w Łukowie jest jednym z najbardziej utalentowanych zawodników na swojej pozycji  w naszej lidze.

Jakub Kisiel

Utalentowany pomocnik na Łazienkowską 3 trafił z juniorów Polonii Warszawa, tuż przed rundą wiosenną sezonu 2019/2020. Środkowy pomocnik szybko przeszedł przez szczeble akademii Legii, aż trafił do pierwszego zespołu. Zawodnik urodzony w Wyszkowie większość swojego czasu na boisku spędza w trzecioligowych rezerwach. 18-latek również jest reprezentantem młodzieżowych reprezentacji Polski u16 i u17. Jednak sztab Czesława Michniewicza dostrzegł w nim potencjał i trenerzy zabrali go ze sobą na zimowe zgrupowanie w Dubaju. W PKO Bank Polski Ekstraklasie zadebiutował w lutym br. z Rakowem Częstochowa (2:0), gdy w 63 min. zmienił Luquinhasa. Miejmy nadzieję, że w przyszłości to on będzie stanowić o sile środka pola Legii Warszawa.

https://twitter.com/LegiaWarszawa/status/1384152306053173248

 

fot. Janusz Partyka / Legia.com

 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Legia Warszawa