Connect with us

Transfery

Wieczór newsów – Benedyczak w Parmie

W weekend za dużo się nie działo, jednak w poniedziałek było już lepiej. Mieliśmy pożegnania, przedłużenia, a na koniec sensacyjny zagraniczny transfer Polaka. Zapraszam na podsumowanie transferów z dni 26-28 czerwca. 

Benedyczak i Buffon w jednym klubie

Brzmi to niedorzecznie, ale to prawda. Od teraz Benedyczak i Buffon są klubowymi kolegami. Parma spadła ze Serie A i buduje nowy zespół. Powrót Buffona był głośnym wydarzeniem. Jednak to, że trafia tam młody napastnik Pogoni jest sensacją. Naprawdę ciężko to zrozumieć, zawodnik z rocznika 2000 w ekstraklasie nie pokazał jeszcze nic. Kosta Runjaić mimo braku skutecznych napastników nie stawiał na niego. Na razie strzelił trzy bramki w lidze, a teraz będzie we Włoszech. Mimo, że to zaplecze, to nie wiem co on tam robi – najwyraźniej ma dobrego agenta. Zaryzykuję stwierdzenie, że Benedyczak wybrał pieniądze zamiast rozwoju, ale zobaczymy.

Odejście ważnej postaci

Jakub Kuzdra opuszcza Wartę Poznań, jego kontrakt nie został przedłużony. Wszystkich to dziwi, można powiedzieć, że nawet szokuje. Kuzdra wydawał się być etatowym żołnierzem Tworka. Jak pisałem wcześniej, w Warcie zajdą duże zmiany, ale chyba większe niż myślałem. Nowym zawodnikiem biało-zielonych został Milan Corryn. Belg ostatni sezon grał w słowackim AS Trencin i może występować na kilku pozycjach w ataku.

Gliwicki Atmosferović

Jakub Szmatuła przedłużył kontrakt w Gliwicach. Bramkarz osiągnął już 40 lat, a z Piastem wygrał prawie wszystko (brakuje mu tylko zdobytego Pucharu Polski). Można powiedzieć, że zostaje dla atmosfery, ale to pokazuje jak ważna postacią jest w szatni. Badia odszedł, myślę, że na odejście drugiego lidera Piast nie mógł sobie pozwolić.

Dziwne transfery

Bramkarz Paweł Sokół podpisał kontrakt w Górniku Zabrze a napastnik Andrzej Trubeha podpisał umowę z Jagiellonią. Oba transfery wydają się być dziwne i raczej mają na celu wzmocnić ławkę rezerwowych tych klubów. Obaj gracze nie mają już statusu młodzieżowców. Co prawda obaj byli podstawowymi zawodnikami swoich klubów, ale to może nie mieć znaczenia. Górnik po odejściu Chudego musi poszukać nowego bramkarza i pewnie ściągnie jeszcze kogoś na tę pozycję. Trubeha na poziomie 3 . ligi strzelił 19 goli, ale przeskok może być za duży.

Przegląd 1. ligi

Młodzieżowiec Jan Kuźma zamienia Sandecję na ŁKS. Kolegą klubowym Boguckiego w Puszczy będzie Grzegorz Aftyka. Karol Dybowski będzie nowym bramkarzem Chrobrego Głogów, natomiast Resovia ma nowego obrońcę – został nim Aleksander Komor. Dużo dzieje się w Opolu – odchodzą Mateusz Wypych i Łukasz Winiarczyk a Mateusz Kuchta przedłuża swój kontrakt.

Pasjonat polskiej piłki

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

More in Transfery