Obserwuj nas

Transfery

Wieczór newsów – legenda Wisły w Puszczy

W weekend 19. i 20. czerwca nic się nie działo. W dniach 21 i 22 czerwca jak chodzi o transfery zdecydowanie ciekawiej było, zapleczu ekstraklasy. Zapraszam na kolejne transferowe podsumowanie.

Nie było awansu, więc są duże zmiany

ŁKS nie awansował, więc w klubie nadejdą duże zmiany przed nowym sezonem. Nowym trenerem został Hiszpan José Antonio Vicuña. Hiszpan jest bardzo znany w Polsce. Był prawie wszędzie asystentem Jana Urbana a, samodzielnie prowadził Wisłę Płock. Zresztą bez sukcesów, więc ciekawie jak pójdzie mu w 1 lidze. W zespole będzie wiele zmian. Przede wszystkim odszedł Arkadiusz Malarz, który pod koniec sezonu nie był już pierwszym bramkarzem w lidze. Łódź opuszcza też Tomasz Nawotka a nowym zawodnikiem został Hiszpan Nacho Monsalve. Można się spodziewać więcej Hiszpanów.

Nowi w Legii 

Nowymi piłkarzami Legii Warszawa zostali Portugalczyk Josué i Szwed Mattias Johansso. Ofensywny pomocnik i prawy obrońca moga okazać się dużym wzmocnieniem dla mistrza Polski. Josué w przeszłości był piłkarzem Porto i Bragi. Nie tylko siedział tam, na ławce a ostatnio zaliczył dobry sezon w Izraelu i grał w LE. Johansson ostatnio grał w lidze Tureckiej. Oba wzmocnienia wyglądają naprawdę dobrze jak na naszą ligę. Natomiast Legie opuszcza Radosław Cielemęcki, młody pomocnik nie zadebiutował w pierwszym zespole. Teraz będzie próbował łapać minuty w Wiśle Płock.

Lech nadal bez transferów

Filip Szymczak zostaje w Lechu Poznań. Młody napastnik podpisał kontrakt do końca 2025. Możliwe, że teraz zostanie wypożyczony do 1 ligi, bo w Poznaniu robią to regularnie ze swoimi młodymi wychowankami. Kolejny asystent dołączył do sztabu Skorży został nim Maciej Kędziorek, ostatnio pracował w Arce Gdynia.

Ze Śląska do Jagi

Israel Puerto, który był ważną, częścią obrony Sląska Wrocław wzmacnia Jagiellonie Białystok. No cóż, Sląsk przed walką w Europie się wzmacniać to się osłabia. Jaga ściągnęła również dwóch młodzieżowców z Odry Opole Kacpra Tabiśia i Michała Surzyna.

Przedłużenia w Górniku

Alasana Manneh i Aleksander Paluszek przedłużyli swoje kontrakty z Górnikiem Zabrze. Obaj nie byli kluczowymi postaciami w Zabrzu, ale możliwe, że u trenera Urbana będą odgrywać większą rolę. W końcu Zabrzu buduje się zupełnie nowa drużyna.

Ciekawe wzmocnienie Wisły 

Dor Hugi został nowym zawodnikiem Wisły Kraków. Zawodnik z rodem Izraela wygląda na ciekawe wzmocnienie. Ten gracz może grac na trzech ofensywnych pozycjach, ostatnio grał w lidze austriackiej. Radził tam sobie naprawdę nieźle i Krakowie powinien być dużym wzmocnieniem. Kibice Wisły mają dobre wspomnienia z piłkarzami z Izraela, więc są optymistycznie nastawieni do tego transferu.

Ktoś jednak zostaje 

Z Warty Poznań odeszło wielu zawodników, ale ktoś jednak zostaje. Adam Zreľák przedłużył swój kontrakt. Trochę to dziwi, bo słowacki napastnik praktycznie nie grał w Warcie. Może teraz doczeka się prawdziwej szansy.

Zmiany w Widzewie

Widzew znowu wszystko zmienia. Nowym prezesem został Mateusz Dróżdż, ktory był prezesem Zagłebia Lubin a ostatnio był zarządzie Górnika Polkowice, już wiadomo, dlaczego Niedźwiedź trenerem Widzewa. W Łodzi doczekali się w końcu dyrektora sportowego został nim Łukasz Stupka, który pracował już w paru klubach jako dyrektor czy skaut. Z decyzji kadrowych na razie wiadomo, tylko że Marcin Robak odchodzi.

Legenda Pogoni w Koronie 

Adam Frączak został nowym piłkarzem Korony Kielce. Adam Frączak to legenda Pogoni Szczecin, która po dekadzie opuszcza ten klub. Wydawało się, że wybierze łatwe pieniądze w Wieczystej Kraków. Postanowił jednak powalczyć o ekstraklasę w Kielcach i to się cenni.

Legenda Wisły w Puszczy

Rafał Boguski tez nie wybrał pieniędzy Wieczystej a, zagra w Puszcie Niepołomice co nie wątpliwie jest, dużym zaskoczeniem i niespodzianką, Rafał Boguski spędził w Wiśle prawie 15 lat. Można śmiało nazwać go prawdziwą legendą tego klubu. Teraz czekają go nowe wyzwania w piłkarskim życiu.

Fot. Adam Piechowiak

Pasjonat polskiej piłki

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Transfery