Obserwuj nas

Felietony

Jak reaktywuje się ukraiński futbol?

Ostatnie spotkania ligi ukraińskiej rozegrano w grudniu 2021 roku. Rozgrywek po przerwie zimowej nie wznowiono z powodu ataku Rosji na Ukrainę.

Kiedy wróci liga?

Rozgrywki ligowe w Ukrainie zostaną wznowione 23 sierpnia. Na stadionach zainstalowano systemy alarmowe, a bezpieczeństwa podczas spotkań będzie pilnowało wojsko. Data rozpoczęcia rozgrywek nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia jest obchodzony dzień flagi Ukrainy.

Co z europejskimi pucharami?

Szachtar Donieck jako lider po rundzie zimowej ma zapewnioną grę w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Drużyna z Doniecka będzie swoje spotkania rozgrywać na stadionie przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie, który należy do Legii Warszawa. Rywali Szachtara poznamy 25 sierpnia, kiedy to odbędzie się losowanie grup. Natomiast drugi klub, który będzie reprezentował Ukrainę w tych elitarnych rozgrywkach, czyli Dynamo Kijów, rozegra swoje spotkanie już w najbliższą środę o godzinie 20:00 na stadionie im. Władysława Króla w Łodzi. Rywalem ukraińskiego zespołu będzie tureckie Fenerbahce.

Według mnie faworytem tego starcia będzie drużyna ze Stambułu. Ceny biletów na mecz wahają się między 40 a 60 złotych. Warto wspomnieć, że na tym samym stadionie reprezentanci Ukrainy rozegrali swoje czerwcowe spotkanie w Lidze Narodów z Irlandią. Do eliminacji Ligi Konferencji przystąpi jeszcze SK_Dnipro, Zoria Ługańsk i Worskła Połtawa. Póki co wiadomo jedynie, gdzie swoje spotkania rozegra zespół z Ługańska. Będzie to miało miejsce na stadionie w Lublinie, który należy do drugoligowego Motoru. Na ten moment nie znamy ich rywala, ponieważ zaczynają oni dopiero od 3. rundy.

Pasjonat polskiej piłki nożnej, fan talentu Michała Skórasia.

1 Comment

1 Comment

    Leave a Reply

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

    Advertisement

    Musisz zobaczyć

    Zobacz więcej Felietony