Obserwuj nas

Górnik Zabrze

Grzegorz Sandomierski wraca za granicę. Kierunek- Grecja

Beniaminek greckiej ekstraklasy – APO Levadiakos poinformowało o pozyskaniu trzykrotnego reprezentanta Polski – bramkarza Grzegorza Sandomierskiego. Do greckiej drużyny przychodzi jako wolny zawodnik po wygaśnięciu umowy z końcem czerwca z Górnikiem Zabrze. Sandomierski z Levadiakosem podpisał kontrakt do 30 czerwca 2024 roku.

Barwna kariera piłkarska Sandomierskiego 


Dla Sandomierskiego wyjazd poza granice Polski nie jest nowością. W 2011 roku jego pierwszym zagranicznym klubem było belgijskie Genk, które wykupiło go za kwotę 1,5 miliona euro z Jagiellonii Białystok. Jednak w Belgii piłkarzowi kompletnie nie szło. Zagrał tylko tam 1 spotkanie. Był wypożyczony do innych europejskich klubów między innymi Blackburn Rovers czy Dinamo Zagrzeb. Tam długo miejsca też nie utrzymał i zostawał bez żalu oddany z powrotem.  

Zawisza Bydgoszcz postanowiła wziąć polskiego bramkarza do swojej ekipy prowadzonej wówczas przez portugalskiego trenera-Jorge Paixão, a później przez Mariusza Rumaka. W bydgoskim zespole Sandomierski mógł liczyć w końcu na regularną grę. Po roku trafił do Cracovii Kraków, gdzie rozegrał 84 spotkań, zachowując 16 czystych kont. Gdyby jednak ktoś pomyślał, że kolejnym klubem 32-letniego bramkarza był Górnik Zabrze, to grubo by się pomylił. W 2018r. przeniósł się do Jagiellonii, gdzie wcześniej wypłynął na szerokie wody. Jednak po dwu latach siedzenia na ławce rezerwowej drużyny z Podlasia, wyjechał ponownie za granicę. Tym razem do rumuńskiego zespołu CFR Cluj. To była krótka przygoda wskutek problemów finansowych klubu. Polak szybko wrócił do Polski, konkretnie do Górnika Zabrze. W minionym sezonie PKO Ekstraklasie rozegrał dla tej drużyny 22 spotkania, notując w nich pięć czystych kont. 


Konkurenci o miejsce w pierwszym składzie Levadiakosu

32-letni Sandomierski o miejsce w podstawowym składzie będzie musiał powalczyć z dwoma innymi bramkarzami. Pierwszym z nich jest 25-letni serbski bramkarz Stefan Stojanovic,. W zeszłym sezonie bramkarz nr 1 w drużynie Levadiakosu. Jego zmiennikiem był 26-letni Bośniak pochodzenia chorwackiego Matej Markovic. W greckim zespole prowadzonym przez Giannisa Taousianisa znajduje się także grecki bramkarz Giannis Angelopoulos. 

Jaką szansę na regularną grę ma Sandomierski? 


Trzykrotny reprezentant Polski na pewno w Grecji nie będzie miał łatwo. Myślę, że już w ten weekend, gdy wystartuje grecka ekstraklasa Sandomierskiego możemy zobaczyć na ławce rezerwowej drużyny z Levadiakosu. Ten zmierzy się w 1. kolejce na wyjeździe z Arisem Saloniki. Pierwszym bramkarzem w tym spotkaniu powinien być 25-letni Stojanovic. Gdy 32-letni Polak zaaklimatyzuje się w Grecji i będzie dobrze pokazywał się na treningach, to będzie mógł liczyć na regularną grę. Jednak gdy to mu się nie uda, to może bardzo szybko z podkulonym ogonem wrócić do Polski. Na obecną chwilę jego szanse na występy oceniam 50/50.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Górnik Zabrze