1. liga

Ciekawa końcówka Fortuna 1 Ligi i akcja „Życzenia od piłkarza Arki”

Za nami większość rozstrzygnięć 32. kolejki Fortuna 1 Ligi. Do końca sezonu zasadniczego pozostaną tylko 2 weekendy grania, a wciąż nie wiemy kto awansuje do Ekstraklasy i kto zagra w barażach. W trwającej serii gier swoje mecze wygrała już Arka, Ruch, Termalica, Wisła oraz ŁKS.

Przełamanie Arki i potknięcie Stali

32. kolejkę otworzył mecz w Chojnicach, gdzie Chojniczanka podejmowała Arkę. Gospodarze są już pewni spadku do niższej ligi, ale goście wciąż walczą o to, aby trzeci sezon z rzędu zagrać w barażach o Ekstraklasę. Faworytem na papierze byli Żółto-Niebiescy, którzy na boisku potwierdzili swoją jakość i przewagę nad Chojniczanką. Już w pierwszej połowie na listę strzelców wpisali się Czubak i Azacki, dając arkowcom dwubramkowe prowadzenie. Po przerwie na 3:0 podwyższył Stępień i w zasadzie było już po meczu. Gospodarzy było stać jedynie na gola honorowego. W 80. minucie Daniela Kajzera z rzutu karnego pokonał Skrzypczak.

Swojego spotkania nie zdołała za to wygrać Stal Rzeszów, która jest bezpośrednim rywalem Arki w walce o grę w barażach. Rzeszowianie jedynie zremisowali 1:1 z GKS-em Katowice, dając tym samym tlen podopiecznym trenera Wieczorka. Stal po 32. kolejce ma na swoim koncie 47 punktów i bilans bramkowy 55:43. Gdynianie mają tyle samo oczek i bilans 54:42. W lepszej sytuacji jest jednak drużyna z Rzeszowa, ponieważ w bezpośrednich meczach z Arką zremisowała i wygrała. Zespół z Podkarpacia ma także teoretycznie łatwiejszy terminarz. Zmierzy się bowiem z GKS-em Tychy i Skrą Częstochowa, a Żółto-Niebieskim przyjdzie grać z ŁKS-em i Termalicą.

Zwycięstwa ŁKS-u, Ruchu, Wisły i Termalici

Wszystkie zespoły z pierwszej czwórki tabeli wygrały swoje spotkania w 32. kolejce. Liderujący ŁKS pokonał u siebie Resovię 2:1 i jest niemal krok od przypieczętowania awansu do Ekstraklasy. Wicelider z Chorzowa bez problemów rozprawił się 3:0 z Odrą Opole, ale wciąż nie może spać spokojnie, ponieważ swój mecz wygrała także Wisła Kraków. Biała Gwiazda pokonała Podbeskidzie 3:0 i dalej jest w grze o bezpośredni awans. 3 punkty dopisała sobie również Bruk-Bet Termalica, która zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli i niewykluczone, że także włączy się jeszcze w walkę o pierwsze dwie lokaty.

Akcja „Życzenia od piłkarza”

Parę dni temu na portalach społecznościowych Arki Gdynia pojawiła się informacja o akcji „Życzenia od piłkarza”. Kibice Żółto-Niebieskich mogą zamówić życzenia wideo od dowolnego piłkarza lub sprawić, aby solenizant usłyszał życzenia na stadionie. Takie przyjemności wycenione zostały kolejno na 300 i 500 złotych. W komentarzach nie obyło się bez krytyki ze strony internautów. Sam zamysł sprawienia przyjemności na przykład dziecku, które jest fanem arkowców to fajna rzecz, ale umówmy się, że takie ceny to gruba przesada. Nie wiem co sobie myślały osoby, które ustalały ten cennik. Chyba dostały wytyczne od władz klubu, aby ci mogli załatać dziurę w budżecie, o której ostatnio otwarcie w wywiadzie mówił pan Kołakowski. Większą frajdę kibicom Arki sprawią piłkarze, jeśli wygrają oba czekające ich spotkania i wywalczą możliwość gry w barażach o Ekstraklasę.